МЕНЮ


29 листопад 2004 - 12:00

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ, ЗВІЛЬНЕНИМ ЗІ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ


Військовослужбовцям, звільненим з військової служби без права на пенсію, за умови їхньої реєстрації в державній службі зайнятості, гарантується надання статусу безробітного з восьмого дня після реєстрації в центрі зайнятості за місцем проживання у разі відсутності прийнятної роботи. Вони мають право на одержання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової, її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності. У період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації також здійснюється матеріальна виплата в розмірі допомоги по безробіттю. Одноразова матеріальна допомога виплачується безробітному та непрацездатним особам, які перебувають на його утриманні.

Для реєстрації в центрі зайнятості за місцем проживання подаються такі документи: паспорт, трудова книжка (якщо є), військовий квиток, документ про освіту, ідентифікаційний код.

За умови реєстрації в установленому порядку в державній службі зайнятості впродовж місяця з дня взяття на облік у військовому комісаріаті військовослужбовці, звільнені з військової служби у зв'язку зі скороченням чисельності або штату, без права на пенсію отримують допомогу по безробіттю, незалежно від тривалості військової служби, впродовж 12 місяців, що передували початку безробіття. Тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років, а для осіб передпенсійного віку — 720 календарних днів.

Розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до грошового забезпечення залежно від страхового стажу: до 2 років — 50 %, від 2 до 6 років — 55 %, від 6 до 10 років — 60 %, понад 10 років — 70 %. Перші 90 календарних днів — 100 %; протягом наступних 90 календарних днів — 80 %; у подальшому — 70 %.

Ця інформація стосується також військовослужбовців, звільнених за станом здоров'я.

Безробітним, які не змогли працевлаштуватися у зв'язку з відсутністю на ринку праці прийнятної роботи, призначена допомога по безробіттю може бути виплачена одноразово. Таким чином колишній військовослужбовець отримує можливість організувати власну справу. Сума одноразової виплати не перевищуватиме розмір річної допомоги по безробіттю конкретному безробітному.

Звертаємо увагу на те, що в центрах зайнятості за місцем проживання безкоштовно надаються інформаційні та консультаційні послуги, пов'язані з працевлаштуванням; здійснюється пошук прийнятної роботи за сприяння служби зайнятості; надається можливість пройти професійну підготовку і перепідготовку або підвищити свою кваліфікацію; надається можливість взяти участь, за бажанням, в оплачуваних громадських роботах.

Ми завжди раді вам допомогти. Ми працюємо, щоб працювали ви.

Т.ДІГТЯРЕНКО,
начальник юридичного відділу Кіровоградського міськрайонного центру зайнятостіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38365 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua