МЕНЮ


20 грудень 2013 - 15:53

Смерть від лептоспірозу


У Компаніївському районі помер від лептоспірозу 51-річний чоловік. Це вже друга смерть в області внаслідок цього захворювання – раніше така ж доля спіткала студента Олександрійського медичного коледжу.

Житель Компаніївського району захворів у листопаді цього року, а помер на початку грудня. Чоловік пізно звернувся за медичною допомогою. У домоволодінні померлого епідеміологи не виявили джерела інфекції. Ймовірно, чоловік вживав продукти, вражені виділеннями гризунів, які є поширювачами та носіями інфекції.

Як зазначив завідуючий відділенням особливо небезпечних інфекцій обласного лабораторного центру Держсанепідслужби Кіровоградської області Федір Чорний, статистика захворюваності на лептоспіроз в області, на жаль, не покращується. Так, за 2011 рік захворіло 7 осіб, в 2012 році – 12, в 2013-му – 10. У 2012 році четверо від цієї недуги померли (найбільше по Україні).

Нагадаємо, що лептоспіроз від людини до людини не передається. Носії лептоспірозу – гризуни (миші, пацюки), бродячі собаки, дикі тварини, які виділяють збудник захворювання із сечею. До організму людини він може потрапити через заражену воду, продукти, під час купання чи риболовлі – через пошкоджену шкіру та слизові оболонки. Отже, якщо ви купались, рибалили у водоймищі, споживали продукти (воду), які могли бути забруднені, і через 7-9 днів з’явилась висока температура, болі в м’язах ніг, негайно звертайтесь до лікаря. Тільки при своєчасно призначеному лікуванні можливе одужання. При значних ураженнях нирок та печінки, а це настає через 15-20 днів після початку захворювання, врятувати хворого дуже важко.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36213 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua