МЕНЮ


5 травень 2012 - 08:36
Існуюча практика боротьби із корупцією не дає очікуваного результату

Крім усіх міськрайпрокурорів та начальників міськрайвідділів міліції у роботі координаційної наради взяли участь начальник Управління міністерства внутрішніх справ України в області К.М. Пожидаєв, Управління Служби безпеки України в області О.В. Чорний, Державної податкової служби в області І.С. Вірієнко, Управління державної пенітенціарної служби в області О.А. Заміралов, Кіровоградської митниці П.П. Скальський, а також перший заступник голови Кіровоградської ОДА А.І. Ніколаєнко.
У вступному слові прокурор області Олег Левицький зазначив, що корупція в Україні давно стала явищем, яке негативно впливає на різні сторони суспільного життя: економіку, політику, соціальну і правову сфери, громадську свідомість. Далі, звернув увагу присутніх на тому, що Генеральний прокурор України Віктор Пшонка на вчорашній координаційній нараді керівників правоохоронних органів України визначив боротьбу з корупцією одним з пріоритетних завдань органів прокуратури, а також констатував, що вжиті правоохоронними органами заходи сприяли уповільненню темпів зростання злочинності, підвищенню рівня законності, ефективності боротьби з корупцією та реагування на порушення законів, однак на сьогодні криміногенна ситуація у державі залишається напруженою. Прокурор області зробив висновок, що і в роботі правоохоронних органів Кіровоградщини по протидії корупції достатньо позитиву, але зараз слід говорити про нагальні проблеми та можливі шляхи їх вирішення, про підвищення ефективності цієї роботи. «Суспільство очікує від правоохоронних органів активної та системної боротьби з корупцією та хабарництвом, викриття корупціонерів найвищої ланки, тож ми повинні виправдати сподівання людей», - наголосив прокурор області.
З доповіддю виступив заступник прокурора області Леонід Ваврентович. Зокрема, доповідачем зазначено, що з початку року правоохоронними органами області складено 22 адміністративні протоколи про вчинення корупційних правопорушень, з яких 20 - за ст.172-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення обмежень щодо використання службового становища) та дві - за ст.172-4 (порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності). Із загальної кількості протоколів стосовно працівників міліції складено 2 протоколи, податкової - 1, посадових осіб охорони здоров'я - 1, виконавчої служби - 2, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування - 16 протоколів. Упродовж 2012 року в провадженні слідчих органів прокуратури Кіровоградської області перебувало 17 кримінальних справ про злочини з ознаками корупції відносно 28 осіб. З них, порушених протягом року - 13 відносно 22 осіб.
Окремо заступник прокурора області зупинився на проблемних питаннях антикорупційної діяльності. Леонід Володимирович підкреслив, що існуюча практика боротьби зі злочинами з ознаками корупції і хабарництва, яку фактично побудовано на «очікуванні» заяв від громадян, що зіткнулися з вимаганням хабара, не в змозі забезпечити своєчасне і повне виявлення, розкриття і розслідування таких злочинів. Звернув увагу на те, що зусилля правоохоронних органів області не завжди спрямовуються на виявлення актуальних правопорушень та злочинів, а прокурорський нагляд на цьому напрямку ще не став на заваді нарощування кількісних показників за рахунок виявлення правопорушень та злочинів вчинених посадовцями нижчої ланки.
Підводячи підсумки роботи координаційної наради прокурор області Олег Левицький наголосив, що позитивних змін у боротьбі з корупцією не станеться, якщо не буде вжито скоординованих зусиль всіх правоохоронних органів регіону. У зв’язку з цим звернувся до присутніх керівників правоохоронних органів з вимогою орієнтувати підлеглих на максимально ефективну роботу з метою покращення ситуації з викоріненням корупції.
Учасники наради в конструктивному діалозі обговорили ці проблемні питання та висловили побажання, що саме плідна координація сприятиме активізації та підвищення ефективності запобігання і протидії корупції та хабарництва на території Кіровоградщини.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської областіДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.98598 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua