МЕНЮ


1 березень 2019 - 14:58

Соціальні послуги – інвалідам по зору


Нову послугу – соціальну адаптацію, консультування та супровід інвалідів по зору першої групи – запроваджує територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Подільського району міста Кропивницького.

За потреби громадяни похилого віку, особи з інвалідністю, які досягли 18-літнього віку, а також внутрішньо переміщені особи можуть звернутись до територіального центру, і їх безкоштовно обслуговуватимуть соціальні працівники.

Більш детально про новацію розповів директор територіального центру Василь Гуцу:

– Донедавна такої послуги територіальні центри не надавали. Вперше її запровадили у Вінниці. І ось тепер долучається й наш територіальний центр. Зараз вже розроблено державний стандарт супроводу інвалідів по зору, який буде запроваджуватись у нашій роботі. Це – пілотний проект, який дозволить поширити досвід по всій України. Наш спеціаліст приїздитиме до такого громадянина і супроводжуватиме до органів державної та місцевої влади, на ринок, магазин, у лікарню тощо. Адже зрозуміло, що такі люди не можуть самостійно вирішити різного роду питання – їм потрібен помічник, яким і буде наш соціальний працівник. Хочу наголосити, що така послуга – безкоштовна.. Зараз у місті проживає більше 700 осіб, які мають проблеми із зором та потребують допомоги. В нашому центрі вже обслуговуються 28 таких інвалідів.

Для того, щоб стати на облік в нашому центрі, потрібні: заява, паспорт, пенсійне посвідчення, ідентифікаційний код, довідка про групу інвалідності (за наявності), довідка про склад сім’ї та медичний висновок про потребу в соціальній адаптації та відсутність медичних протипоказань для перебування в колективі (надає лікувальний заклад за місцем проживання).

– Центр надає й платні послуги?

– Так. Ті громадяни, які мають дітей працездатного віку, котрі можуть забезпечити догляд своїм батькам, можуть скористатись платними послугами. Наприклад, за певну плату соцпрацівник сходить у магазин, на ринок, прибере у кімнаті тощо. А от ті, у кого немає дітей або діти вже пенсійного віку, отримують такі послуги безкоштовно. Зараз 55 соціальних працівників обслуговують 700 осіб у них удома. Близько двох тисяч отримують різного роду соціальні послуги в центрі.

За більш детальною інформацією звертайтесь за телефоном 22-57-97. Контактна особа – Тамара Володимирівна Жукова.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39889 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua