МЕНЮ


3 грудень 2002 - 14:20

УБОЗівець БУВ П'ЯНИЙ, УБИВ ЛЮДИНУ


Близько півночі міліціонер таки прислухався до цієї поради. Але чомусь не сховав пістолет до кобури, а тримав його в руці. У цей час з'явився один із відвідувачів Дмитро Л. Олег миттю націлився і вистрелив йому в голову...

Під час попереднього слідства оперуповноважений з особливо важливих справ УБОЗу Олег М. все ще поводився зухвало. Від участі у проведенні слідчого експерименту він відмовлявся. Та попри це було зібрано докази, які викривали правоохоронця у скоєнні умисного вбивства при обтяжуючих обставинах, - з хуліганських спонукань, і кримінальну справу було направлено до суду. Хоча Олег зі своїм адвокатом намагалися дати слідству такі версії скоєння злочину, за якими, у гіршому випадку, М. загрожувало примусове лікування у психіатричній лікарні. Так спочатку захисник убозівця вперто доводив, що злочин було вчинено у стані фізіологічного афекту. Проте після проведення судово-психіатричної експертизи ця версія відпала. І тоді адвокат почав стверджувати, що М. убив під дією медпрепарату еленіуму. Але проведена судово-хімічна експертиза показала, що й це не відповідає дійсності. І тоді захисник та обвинувачений пустили в хід останній козир - буцімто вбивство було скоєне при перевищенні меж необхідної самооборони...

На самому початку судового розгляду судова колегія у кримінальних справах тоді ще обласного (нині - Апеляційного, - авт.) суду повернула справу на дорозслідування, доручивши провести відтворення обстановки та обставин скоєння злочину за участю підсудного М. та численних свідків. Проте на цьому етапі у справу включився прокурор, який на суді підтримував державне обвинувачування.

На ухвалу суду було внесено окреме подання про скасування цієї ухвали як незаконної. Судова колегія Верховного Суду України задовольнила подання прокурора, і справу повернули на новий судовий розгляд.

Проте вже після кількох судових засідань державний обвинувач мав свою думку стосовно неупередженості суду, а тому заявив відвід цьому складу суду. Судова колегія Верховного Суду України задовольнила подання прокурора і в своїй ухвалі навіть вказала, що суд порушив вимоги чинного законодавства. Справа розглядалася в тому ж таки обласному суді, але іншим складом. На підставі обвинувального висновку судом були досліджені всі докази по справі і прийнято рішення. Вироком суду оперуповноваженого з особливо важливих справ УБОЗу Олега М. було засуджено аж... до трьох років позбавлення волі. Проте тоді у в'язницю він так і не потрапив. Оскільки на підставі Закону України "Про амністію" Олега М. було звільнено з-під варти, а також від подальшого відбування покарання прямо в залі суду! Убозівець сміявся в обличчя родичам загиблого Дмитра Л.

Проте рано чи пізно справедливість мала восторжествувати. Прокуратура не погодилася з таким обвинувальним вироком і внесла касаційне подання, в якому просила скасувати вирок як незаконний і повернути справу на новий судовий розгляд. У касаційному поданні прокурор, який підтримував державне обвинувачування, вказав на фактичні обставини справи та зібрані докази, які повністю доводили вину М. у вчиненні умисного вбивства Дмитра Л.

І знову судова колегія Верховного Суду задовольнила касаційне подання прокурора. А кримінальну справу було направлено на розгляд до суду в сусідню область.

Поки суддя знайомився з матеріалами справи, М. був на волі і... продовжував працювати в міліції. На об'єктивність розгляду справи вплинули й свідки, які або ж не з'являлися на судові засідання, або не могли (чи, правильніше, боялися) пригадати події тієї фатальної ночі. А тому цей суд призначив М. таке ж покарання: три роки позбавлення волі і звільнення від покарання по амністії. Та прокурор знову опротестував рішення суду. І знову почалися судові перипетії та колізії. Зрештою крапку у цій трагічній історії все ж таки було поставлено. Суд визнав винним оперуповноваженого з особливо важливих справ відділу УБОЗу УМВС області Олега М. у вчиненні умисного вбивства з хуліганських спонукань і призначив покарання у вигляді дев'яти років позбавлення волі у колонії посиленого режиму.

Людмила ЗайцеваДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37901 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua