МЕНЮ


18 лютий 2011 - 13:28

СОЛДАТИ ДАЛЬНІХ РУБЕЖІВ


Міський голова Олександр Саінсус висловив вдячність від міської влади всім воїнам-інтернаціоналістам за чесно виконаний ними військовий обов’язок і вшанував разом з усіма хвилиною мовчання пам’ять полеглих у боях та померлих від ран і хвороб. Очільник міста вручив грошову допомогу удовам та матерям полеглих "афганців", учасникам бойових дій на території інших держав, які внаслідок поранень на полі бою стали інвалідами, а також грамоти Кіровоградської міської ради та виконавчого комітету – низці учасників бойових дій. До привітань влади долучилися Любов Дозор, голова ради міської організації ветеранів України Віталій Вієвський та комісар Кіровоградського об’єднаного міського військового комісаріату Микола Тищенко, які відзначили вірність присязі інтернаціоналістів та нагородили їх відзнаками й медалями.

Наступного дня уже в облдержадміністрації із воїнами-інтернаціоналістами зустрілися голова ОДА Сергій Ларін, голова обласної ради Микола Ковальчук та міський голова Олександр Саінсус. Вітаючи учасників зборів із Днем воїна-інтернаціоналіста, Сергій Ларін закликав ветеранів брати активну участь у патріотичному вихованні молоді, у розвитку спорту і громадській роботі, побажав їм та їхнім родинам міцного здоров’я, добробуту і витримки, обласній організації УСВА – успішної роботи. Очільники області та міста вручили керівникові організації Віталієві Токарєву факсимільний апарат. Також ветеранів-інтернаціоналістів було нагороджено грамотами ОДА та обласної ради, а голову Кіровоградської обласної організації інвалідів Усеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України", учасника бойових дій в ДРА Сергія Подорожнього – орденом "Знак Пошани". Наостанок Сергій Ларін разом із Олександром Саінсусом вручили ключі від новенького автомобіля Григорієві Шевченку, учасникові бойових дій в Афганістані інвалідові війни ІІ групи. Григорій Шевченко близько трьох місяців тому зустрівся із головою облдержадміністрації на особистому прийомі, тоді керівник області пообіцяв йому до 22-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану допомогти отримати легковий автомобіль.

Учасники зустрічі після її завершення приєдналися до колони "афганців", яка рушила від площі Кірова до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам на набережній Інгулу. Пройшовши вулицею Карла Маркса, усі вони зібралися навколо монумента інтернаціоналістам різних років, де вшанували загиблих і померлих покладанням квітів, хвилиною мовчання, салютом з автоматичної зброї та маршем військовиків Кіровоградського гарнізону. Після цього в кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці УПЦ МП відбулося богослужіння по відійшлих у кращий зі світів "афганцях".

Цього ж дня на центральній площі міста від народного депутата України Ігоря Шарова інвалідові-"афганцеві" Олександру Мостовщику було вручено автомобіль (завдяки цьому народному депутатові вже четверо учасників бойових дій у ДРА мають машини). Олександр Мостовщик після навчального підрозділу був направлений санінструктором в ДРА, в Кабулі (350 полк Вітебської дивізії). Служив у розвідроті. 30 червня 1987 року брав участь у бойових діях у районі Саланга, де був поранений й втратив ліву ногу… Під час операції в районі Саланга (перевал, на якому відбувалися найбільш жорстокі бої) його бойовий товариш підірвався на міні. Тоді санінструктор Олександр Мостовщик кинувся на допомогу солдатові. Він не міг не виконати свого обов’язку. Рятуючи бійця, сам підірвався на міні. Долаючи нестерпний біль, знайшов у собі сили й на колінах виніс товариша. Хлопець залишився жити, його батьки дуже вдячні Олександрові Володимировичу за його подвиг. Дії Олександра Мостовщика оцінило й військове командування, представивши його до ордена Червоної Зірки. Після поранення солдат лікувався в ташкентському 340-у окружному госпіталі. Чотирнадцятого листопада 1987 року Олександр Мостовщик повернувся на Батьківщину…Подарунок народного депутата України Ігоря Шарова став для героя великою радістю. "Автомобіль – це мої другі ноги", – зізнався Олександр Мостовщик.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38392 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua