МЕНЮ


8 жовтень 2016 - 15:22

Список добрих справ які може зробити дитина


«Що таке доброта?» - запитайте свою дитину. Неважливо, скільки йому років, 3 чи 15... У кожному віці свій погляд на світ і на добрі вчинки.

Запропонуйте дитині зробити добру справу, а потім запитайте, що він відчув після цього.
Які добрі справи може зробити дитина? Пропонуємо вам універсальний список добрих справ для дітей.

Уроки доброти в сім'ї

Перші учителі дитини – його батьки. Сімейна педагогіка – це не обов'язково нудні та монотонні лекції і прискіплива перевірка уроків. Мами і тата повинні приділяти більше уваги духовно-моральному вихованню дітей. Читати і писати навчать у школі. Працювати і заробляти – у Вузі і на роботі. А ось чуйності, милосердя, співчуття і просто людяності – тільки вдома. Сім'я – ось найважливіший соціальний інститут виховання.

«Все моральне виховання дітей зводиться до доброго прикладу, - повчав ще Лев Толстой. - Живіть добре, або хоча б намагайтеся так жити, і, по мірі вашого успіху в доброму житті добре виховаєте і своїх дітей».

Що доброго може робити дошкільник?

Навіть дитина, щойно навчився ходити, може вчитися робити добро. Покажіть йому, як годувати птахів, нехай він сам сыпанет жменьку насіння голубам. Навчіть ділитися іграшками у дворі з іншими хлопцями.
Привчайте хлопчика притримувати двері, коли мама, бабуся або сестричка у них виходить – так дорослий джентльмен автоматично буде завжди пропускати дам вперед.
Не проганяйте доньку з кухні, коли готуєте – зовсім скоро вона стане пригощати вас, втомлених після робочого дня, власноруч приготовленою вечерею. Пограйте з донькою разом у онлайн ігри, наприклад як в статті http://www.cataloxy.ru/node21_dela-domashnie_3218/igry---kak-variant-nauchit-rebenka-odevatsya-i-gotovit.htm.

Вчіть дитину милосердя, подаючи милостиню просить. Показуйте, як треба бути ввічливим, спілкуючись з іншими людьми. Не проходьте повз тих, хто просить вашої допомоги – тільки так дитина пізнає, що таке доброта.
«Давати в рази приємніше, ніж брати» - цю істину повинен засвоїти дитина, якого хочуть виховувати в добрі.

Жанна, мама Андрія, 7 років: «Ми ніколи не вчили дитину спеціально робити щось добре. Але в нашій сім'ї прийнято допомагати тим, кому потрібна допомога. Я сама займаюся дитячий будинок, чоловік волонтером літає в країни, що постраждали від природних катаклізмів. Але робимо ми це не на показ, а тому що це спосіб життя. І я зрозуміла - ми живемо правильно, коли в 5 років Андрій висипав в кухоль просить милостиню всі накопичені на новий м'яч гроші».
Діти ростуть – зростає доброта!

Малюки спостерігають, як творять добро батьки. Підростаючи, діти починають робити добрі вчинки самі. Не чекайте від дитини непосильних подвигів. Якщо п'ятирічний малюк приніс вам без вашого прохання склянку води – це турбота не менша, як якщо б вже дорослий син без нагадувань привозив своїм літнім батькам продукти і супроводжував їх по поліклініках.

Маленькі діти роблять добрі вчинки найчастіше інтуїтивно, неусвідомлено, наслідуючи поведінку дорослих. Чим старше дитина, тим усвідомленішим його поведінку. І у дітей середнього шкільного віку, коли вони не тільки усвідомлюють себе особистістю, але і проявляють себе як особистість, всі вчинки здійснюються є усвідомленими.
26 вересень 2020 - 14:38
Нмпапмгп (вст)

Мпгмг&мм

26 вересень 2020 - 14:39
Нмпапмгп (вст)

Фуууууууу

26 вересень 2020 - 14:40
Нмпапмгп (вст)

, Бяка @#%

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45143 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua