МЕНЮ


14 квiтень 2017 - 08:06

Сподівання на додаткові кошти й нову техніку


На прес-конференції в міській раді 11 квітня останніми з керівників міських комунальних підприємств про торішню діяльність звітували начальники ЖЕО № 2 Любов Марченко та КП «Аварійно-диспетчерська служба» («АДС») Анатолій Крисенко.
Очільники комунальних підприємств як похвалилися здобутками своїх підлеглих, так і поскаржилися на негаразди, які не дають змоги працювати іще краще й повністю задовольняти потреби кропивничан, задля чого ці підприємства й існують.
Нові тарифи
На початку своєї розповіді Любов Марченко повідомила, що ЖЕО № 2 опікується чималим господарством, до якого входять 446 житлових будинків і 5 гуртожитків. І роблять це 145 працівників. Торік підприємство за надання послуг заробило 9,614 млн грн (а разом з іншими доходами – 13,052 млн грн). Окрім різних видатків, із цієї суми було заплачено 3,171 млн грн податків.
– Торік працівники підприємства виконали великий обсяг робіт з обслуговування житлового фонду і прибудинкових територій, – зазначила керівник ЖЕО № 2. – Ми зробили всі заплановані ремонти дахів – на 71 будинку, відремонтували 10 із запланованих 11 під’їздів, лагодили внутрішні водовідвідні та водостічні труби, верхівки димовентканалів. На інженерних мережах до виконання запланованих ремонтів ми не дотягли лише два відсотки…
Одна з головних причин «хвостів», що лишилися невиконаними, – борги населення за утримання будинків і прибудинкових територій. Та працівники ЖЕО № 2 не змирилися з ними: торік вони виписали майже три тисячі попереджень про необхідність погашення заборгованості, уклали з боржниками 25 договорів щодо реструктуризацію боргів на суму 49,5 тис. грн (і в результаті цього минулого року отримали 52,6 тисячі заборгованих гривень).
Інша, за словами Любові Марченко, причина – тарифи, які торік не покривали всіх видатків підприємства. Тож затвердження виконкомом міської ради Кропивницького нових дасть змогу підприємству працювати ефективніше. Посадовиця впевнена, що економічно обґрунтовані тарифи забезпечать безаварійну роботу теплових, водопровідно-каналізаційних та електричних внутрішньобудинкових мереж і допоможуть вчасно проводити капітальні й поточні ремонти. І запросила невдоволених новими тарифами до ЖЕО № 2, де обіцяє розкласти по полицях усі їх складові по кожному будинку.
Комунальна швидка допомога
Діяльність КП «АДС» полягає в усуненні аварійних ситуацій у внутрішньобудинкових системах опалення, гарячого та холодного водопостачання і водовідведення, а також у мережах електропостачання; ремонті трубопроводів різного призначення в сантехнічних та інших мережах; наданні послуг мешканцям державного, кооперативного та приватного житла, а також у будівлях та спорудах виробничо-технічного призначення. Окрім цього, розповів керівник названого комунального підприємства, де трудяться 64 особи, «аварійники» виконують й низку інших робіт у сфері комунально-побутового обслуговування населення, надають транспортні й асенізаційні послуги. А також навів статистичні дані, які висвітлюють торішню роботу підприємства: кропивничанам надано 55 507 консультацій, виконано 6 802 заявок (із них 2 265 – на ремонт систем водовідведення та 2 457 – електричних мереж).
– З першого лютого 2008 року КП «АДС» переведено на цілодобовий режим роботи, – повідомив Анатолій Крисенко. – Адже аварійні ситуації необхідно терміново усувати, не чекаючи ранку. Протягом доби у нас чергують чотири зміни, до кожної з яких входять три слюсарі-сантехніки, два електрогазозварювальники та по два електромонтери і водії. А цілодобовий зв’язок з ними забезпечують два диспетчери…
Керівник служби також поінформував, що вона є неприбутковою і отримує фінансування з міського бюджету. На 2016 рік на її потреби було затверджено фінансування з міського бюджету в розмірі 4,028 млн грн та заплановано отримання 140,4 тис. грн від надання платних послуг підприємствам, установам, організаціям, фізичним особам. З міського бюджету підприємство використало 3,895 млн грн, а платних послуг надало населенню на 221,1 тисячі гривень.
Розповів Анатолій Крисенко і про автомобілі й трактор служби, серед яких немає таких, яким би вже не було хоча б десять років. Тож вони часто потребують ремонту, що спеціалісти КП «АДС» й роблять. Нині підприємство планує придбати за кошти зі спеціального фонду обладнання для діагностики та прочищення каналізаційних труб «Посейдон» і «Кріт-88», автомобіль вантажопасажирський для перевезення аварійно-ремонтних бригад, а також зробити капітальний ремонт установки ОПТ 9195 на базі трактора МТЗ-80.
А ще очільник служби звернувся до журналістів з проханням повідомити всім кропивничанам, що не слід кидати в унітаз зіпсовану консервацію, використану гранульовану суміш для котячих туалетів й інший непотріб, бо все це забиває труби, через що потерпають не лише недбайливці, а й їхні сусіди. А для всього того «добра» є сміттєві контейнери.
Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38625 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua