МЕНЮ


30 квiтень 2013 - 11:00

Стабільність, системність і злагодженість


Так охарактеризував роботу Кіровоградської міської ради у нинішньому складі її секретар Ігор Волков учора на прес-конференції, присвяченій підсумкам двох з половиною років каденції депутатського корпусу.

– 30 жовтня 2010 року відбулися вибори міського голови та депутатів міської ради, й сьогодні ми перейшли так би мовити екватор, адже минула половина терміну каденції міської ради, – зазначив Ігор Волков. – Якщо говорити мовою цифр, то за цей час проведено 25 сесій міської ради, які складалися з 36 засідань. Нинішня міська рада намагається працювати в стабільному режимі – на відміну від ради минулої каденції більшість сесій проводилася за один день, депутати не розтягували їх на місяці, як відбувалося раніше. Прийнято 2328 рішень міської ради. Проведено 395 засідань постійних комісій, які також працюють стабільно. Було створено 17 тимчасових контрольних комісій, які розглядали проблемні питання, що виникали в тих чи інших галузях, шість робочих груп. Саме за цієї каденції міської ради вперше запрацювала електронна система підрахунку голосів «Рада», що засвідчило прагнення міської ради працювати демократично і прозоро. За час роботи ради шостого скликання депутати подали 462 запити, 361 з яких стосувався надання матеріальної допомоги громадян, до управління апарату міської ради надійшло 2933 депутатські звернення, в тому числі 24 колективних. По 2112 зверненнях питання вирішені.

Ігор Волков зупинився також на деяких питаннях, що розглядалися на 25-їй сесії міської ради. Так, депутати підтримали запит свого колеги Павла Топчія стосовно ситуації, що склалася навколо кібернетико-технічного коледжу. Депутат вважає, що проводиться кампанія, спрямована на дискредитацію навчального закладу й звертається до влади із закликом зберегти коледж і забезпечити його функціонування. Депутати направили цей запит на опрацювання в управління освіти міської ради. Ігор Вікторович висловив і свою точку зору щодо цього питання.

– На жаль, ситуація із коледжем має шанс набути політичного забарвлення. Хоча насправді це питання лежить суто у господарській площині. Свого часу в коледж входили 8-а школа, «Вікторія П», його дійсно створила міська рада як комунальний заклад. Однак зараз фактично залишився тільки коледж, який є вищим навчальним закладом, і, відповідно до законодавства, міська рада не має права його фінансувати – це прерогатива виключно Міністерства фінансів. Контрольно-ревізійне управління, провівши перевірки, вказало на це міській владі, фінансування коледжу за рахунок коштів міського бюджету є порушенням бюджетного кодексу. З іншого боку й фаховий рівень викладачів, будемо відвертими, за останні роки значно знизився. Заклад має проблеми з набором студентів, утворилася заборгованість із заробітної плати викладачам, яка вже сягає півтора мільйона гривень. У міської влади є єдиний вихід із цієї ситуації – законні підстави для того, щоб погасити заборгованість із заробітної плати за рахунок міського бюджету ми маємо право лише у випадку ліквідації цього закладу. Коледж можна виокремити з комплексу і почати все з чистого листа. Питання це непросте, але заклад, безумовно, треба реорганізовувати і виправляти ситуацію.

Ще один колективний депутатський запит стосувався проблем, які накопичилися в Кіровоградській центральній міській лікарні. У депутатів є претензії до керівництва лікарні – зокрема, стосовно того, що через його неповороткість простоюють два апарати для гемодіалізу, подаровані благодійним фондом, щодо ліцензування, є скарги на неналежну якість медичного обслуговування й таке інше.

– Міський голова уже підписав розпорядження щодо створення комісії, яка вивчить ситуацію в лікарні й зробить свої висновки, очолює її депутат міської ради Олена Костенко, – зазначив Ігор Волков. – Моя думка – в лікувальних закладах міста давно пора наводити лад. Про це йшлося і на апаратній нараді міського голови Олександра Саінсуса у понеділок – керівник міста, зокрема, побував у третій лікарні і висловив незадоволення тим, що там відбувається, зокрема, тим, як вирішуються господарські питання. Для того, щоб змінити ситуацію в лікувальних закладах, потрібні свіжі кадри й енергійні зусилля влади в цьому напрямку.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37279 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua