МЕНЮ


18 лютий 2011 - 13:22

СТАНДАРТ ЯКОСТІ ДЛЯ ВЛАДИ


Минулого тижня разом із першим заступником міського голови Василем Дзядухом Олександр Дмитрович побував у Вінниці, аби ознайомитися із передовим досвідом вінничан. Про результати цієї поїздки він розповів на апаратній нараді у понеділок.

– Коли я прийшов на цю посаду, відразу відчув, що в системі управління роботи виконавчих органів влади слід щось змінювати, що її можна підняти на більш високий рівень за рахунок, скажімо, впровадження міжнародного стандарту ISO, і, ознайомлюючись із досвідом Вінниці, я переконався в тому, що був правий, – поділився враженнями від поїздки із учасниками наради Олександр Саінсус. – Систему управління якістю в органах виконавчої влади за стандартом ISO 9001 у Вінниці сертифікувала лондонська фірма, аудит проводив незалежний експерт її польського представництва. Головним досягненням винницької влади у рамках впровадження цієї системи є створення Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс".

«Прозорий офіс" – це не просто приміщення з прозорими перегородками, воно оснащене й спеціальним програмним забезпеченням, що сприяє спрощенню дозвільних процедур. Тут відбувається більша частина взаємодії влади з громадянами: міський голова, його заступники приймають відвідувачів, тут надаються консультації, оформлюються документи. Для того, щоб зустрітися з потрібним чиновником, достатньо звернутися до адміністратора чи обрати тип запитання на встановлених у холі інформаційних терміналах. Програма також контролює й аналізує роботу чиновників, не даючи їм змоги затягувати процес, а отже, й вимагати хабара за його прискорення. “Живих” черг тут немає. Кожен отримує талон з номером потрібного йому робочого місця й порядковий номер. На електронних табло, встановлених у холі, висвічується інформація про те, як рухається черга. Усі телефонні дзвінки городян записуються. Будь-який керівник може дізнатися зі свого комп’ютера, хто й навіщо телефонував тоді-то й тоді-то і як просувається справа із розв’язанням проблеми, з якою звернувся мешканець.

Більш ефективно у Вінниці працюють і комунальні служби. Про це, скажімо, свідчить хоча б той факт, що в цьому місті дуже мало мешканців висловило бажання перейти на автономне опалення. Значить, якість послуг, що надаються централізовано, їх задовольняє. В обслуговуванні житла у вінничан є альтернатива: скористатися послугами комунальних підприємств або створити ОСББ. До слова, на сьогодні у Вінниці уже є 189 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, тоді як у Кіровограді – лише 16. Щоб отримати субсидію, людина приносить тільки паспорт і довідку про свої доходи, інша інформація – у комп’ютерах управління соціального захисту: де живе, скільки платить за газ, за світло тощо. У результаті процедура оформлення субсидії триває не більше 15 хвилин, і черг в управлінні немає. Комп’ютеризовано і процес відстежування інформації про ті чи інші аварійні ситуації. На спеціальній карті можна побачити, де, стався порив мережі, коли його ліквідують, чи завершені вже роботи й таке інше. Наприклад, якийсь вінничанин зателефонував з приводу обриву ліній електропередач. Тут же жовтим висвітилася схема, на якій позначився час, коли й ким цей дзвінок зафіксований, коли поставлено на облік. Жовтий колір означає, що питання має бути вирішено протягом одного дня, червоним – коли питання ще не вирішене, зеленим – коли вже вирішене. Подивившись на карту благоустрою, можна за секунду дізнатися, хто відповідає за територію біля будь-якого будинку, про ситуацію із вивезенням сміття, стан доріг – все в цифрах і деталях.

– Назву для порівняння й деякі фінансові показники, – зазначив Олександр Саінсус. – У Вінниці приблизно у півтора раза більше жителів, ніж у Кіровограді, а податку з доходів фізичних осіб там збирають удвічі більше (у нас торік був 271 мільйон гривень, у Вінниці – 543 мільйони). Податку на землю у нас з одного гектара збираємо 4175 гривень, у Вінниці – 10920. Узагалі, якщо бюджет Кіровограда розподілити на населення, то на одного жителя припадає 2540 гривень, у Вінниці – 2810. Якби ми так само виконували показники надходжень, як у Вінниці, то торік міський бюджет отримав би на 40 мільйонів гривень більше.

Олександр Саінсус висловив упевненість, що досвід Вінниці варто вивчити кураторам усіх галузей, депутатам міської ради, щоб його можна було запровадити і в Кіровограді.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38858 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua