МЕНЮ


15 червень 2012 - 12:17

Стать донором: допоможі іншим і собі!


– За радянських часів почесні донори мали чимало пільг, – розповідає керівник станції переливання крові, – зокрема на проїзд, лікування та відпочинок. Нині пільга одна – доплата до пенсії 70 гривень. А ще після кровоздачі донор отримує один вихідний день, який за бажанням може приєднати до відпустки, а також безкоштовно обідає в закладі харчування, з яким наша станція уклала відповідну угоду. Кров здають як безкоштовно, так і за гроші (але не частіше, аніж раз на два місяці, інакше в людини можуть виникнути проблеми зі здоров’ям). Держава сплачує здавачеві за сто грамів крові 17 гривень, за 450 – близько 80 гривень.

А от у Франції, наприклад, де за здану кров держава не платить громадянинові, донор має дуже хорошу пільгу: він сплачує за квартплату та комунальні послуги лише тридцять відсотків від нарахованої суми.

Варто сказати, що донорство – це не лише шляхетна справа порятунку життя інших людей. Донор допомагає не лише їм, а й собі. Після здавання крові починають активно діяти відповідальні за імунний статус організму стовбурові клітини кісткового мозку. Коли донор періодично оновлює свою кров, то цим зміцнює свій імунітет…

Як розповів "ВГ" головний лікар, обласна станція переливання крові має необхідну кількість одноразових матеріалів для цілодобового забору крові протягом тривалого часу. Ця "одноразовість" гарантує незараження донорів. Здану ж кров, точніше – її компоненти, також перевіряють за всіма найсучаснішими методиками (зокрема й на СНІД), аби не допустити зараження людей, яким вливатимуть компоненти зданої крові. За останніх 12 років, наголосив Сергій Іванович, смертей, пов’язаних з нестачею в області крові та її компонентів, не зафіксовано.

– Головний принцип медицини – не нашкодь, – розповідає заступник головного лікаря – завідувач відділу заготівлі крові Олег Зюнзя. – Тому потенційні донори перед здаванням крові приходять до нас з паспортами або посвідченнями водія і проходять ретельну медичну комісію (донорами можуть бути люди віком від 18 до 60 років). Існує перелік із близько сорока хронічних хвороб, при яких людина не може бути донором (аби не зашкодити ні собі, ні тим, хто потребуватиме переливання). Коли ж вона за станом свого здоров’я може здавати кров – то здає її.

Наприкінці розмови кореспондентів "ВГ" з керівниками обласної станції переливання крові Сергій Іванович та Олег Вікторович закликали активніше пропагувати донорство серед населення, адже здаючи кров, ми не лише допомагаємо іншим, а й собі.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.3805 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua