МЕНЮ


15 вересень 2015 - 09:00

Стережіться відкритих колодязів


Блага цивілізації інколи можуть завдати людині непоправної шкоди. Наприклад, відкриті каналізаційні колодязі, в які останнім часом доволі часто потрапляють перехожі.

У таких випадках постраждалі звинувачують комунальників, закликаючи їх навести лад у своєму господарстві. Ті ж перекладають провину на «мисливців за металом», які крадуть кришки люків і несуть їх у пункти прийому брухту.

Як свідчить статистика, у відкриті каналізаційні колодязі в нашій країні люди падають майже щомісяця. Найчастіше потрапляють до цих пасток діти, які зазнають при цьому тяжких травм, а то й гинуть. Безпорадні малюки, потрапивши до двометрової глибини колодязів, через малий зріст не можуть дотягнутись до металевих сходів, захлинаються й тонуть у стічних водах. Загибелі дітей «сприяють» недбалість і неуважність їхніх батьків.

Небезпечними є не лише відкриті колодязі, а й каналізаційні отвори з незакріпленими кришками, які, перевертаючись, також можуть стати причиною травмування або загибелі людини. Що ж слід робити людині при падінні в каналізаційний отвір?

Потрапивши до такої пастки, слід озирнутися, адже в багатьох таких колодязях є металеві сходи, якими можна вибратися нагору. Якщо ви не отримали серйозних травм та можете вилізти нагору самостійно, слід зробити це якнайшвидше, адже часто там накопичується отруйний газ. Якщо немає можливості самостійно вибратися, то намагайтеся будь-яким чином привернути до себе увагу: голосно кричіть, стукайте по трубах. Спробуйте повідомити про себе за допомогою мобільного телефону, набравши номер служби порятунку 101.

Якщо вам пощастило вибратися «з-під землі», то не полишайте справу напризволяще: у вас є право звернутися до суду для компенсації від організації, що відповідає за цей конкретний колодязь. Аби уникнути таких прикрих випадків, радимо дотримуватися простих правил: не залишайте без нагляду малолітніх дітей, з настанням сутінок намагайтеся ходити освітленими ділянками вулиць, уважно дивіться під ноги, користуйтеся кишеньковим ліхтариком. Прямуючи темними вулицями, намагайтеся сконцентруватися, не відволікайтеся прослуховуванням музики та розмовами по мобільному телефону. Оминайте місць, де з-під землі чути дзюркотіння води та виходить пара, з легкою вібрацією ґрунту під ногами, калюжами з вирами посередині, просіданням асфальту тощо. Ці ознаки можуть вказувати на прорив водопровідних або теплових труб. У разі виявлення таких місць слід позначити небезпечні ділянки підручними засобами, наприклад, гіллям, та повідомити про це комунальні служби.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37453 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua