МЕНЮ


18 листопад 2018 - 16:07

Стимул для соціальних проектів


12 листопада під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулося засідання Ради регіонального розвитку, в якому взяли участь голови міст та обласних, районних державних адміністрацій з усієї країни.
Перед присутніми тримав слово й очільник Кропивницького. Свій виступ Андрій Райкович присвятив фінансовій децентралізації, що стала для міста реальним мотиватором для реалізації важливих соціальних проектів, прийняття галузевих програм з перспективою не менш ніж на п’ять років.
Завдяки децентралізації доходи міського бюджету Кропивницького порівняно з 2014 роком зросли майже втричі.
Андрій Райкович поінформував присутніх про те, що місто створило комунальне транспортне підприємство і зруйнувало монополію приватних перевізників-«маршрутників». Так, сьогодні вулицями міста їздять 20 нових тролейбусів і 30 нових автобусів з “тривожними” кнопками і відеокамерами, які безкоштовно перевозять всіх пільговиків.
Також є домовленості з міжнародними фінансовими партнерами щодо закупівлі 30 тролейбусів з автономним ходом. Це дозволить забезпечити якісним транспортним сполученням віддалені мікрорайони міста, де немає контактних тролейбусних ліній. Перших п’ять таких тролейбусів місто отримає вже до кінця 2018 року. Крім того, придбано автобус для дітей з інвалідністю, два соціальних таксі.
– Результатом децентралізації стало зростання фінансування на житлово-комунальне господарство у 2,5 раза. Це дало можливість капітально відремонтувати ключові магістральні напрямки і дворові території, – зауважив Андрій Райкович – Вперше за 50 років у Кропивницькому капітально ремонтується один з найбільших шляхопроводів. Для колег з великих міст – це, можливо, лише штрих, а для мене – прорив: у місті вперше за 25 років коштом міського бюджету збудовано житлову дев’ятитиповерхівку, і ми вирішили розконсервувати квартирну чергу. Там люди – з 1979 року!
Андрій Райкович зауважив, що три останніх роки в обласному центрі стали справжнім проривом у медичній сфері. Відкрито один із найкращих в Україні хоспісів, практично з нуля збудовано гемодіалізний центр, створено сучасний перинатальний центр другого рівня. Вже працюють новий сучасний інсульт ний центр та нове дитяче інфекційне відділення.
Одним із пріоритетних напрямків нинішньої команди є й освітня галузь. За словами Андрія Райковича, основні акценти – прибання сучасного обладнання, капітальний ремонт приміщень шкіл, облаштування сучасник спортивних залів. На сьогодні їх створено вже 19. Найближчими днями буде відкрито чудовий інклюзивно-ресурсний центр, всього ж їх буде три.
Також Андрій Райкович наголосив на тому, що в нинішньому році у місті розпочато реалізацію проекту зі створення ЦНАПу у форматі “прозорий офіс”.
Проте, зазначив міський голова Кропивницького, проблеми теж є. Одна із найгостріших – критично розбалансована система теплопостачання. Але вже розпочато розробку нової схеми теплозабезпечення міста. У селищі Новому, де проживають вісім тисяч жителів, збудували нові котельню і тепломережі, ввели у дію модульну котельню під блок – школа і кілька садочків. Усі нові об’єкти будуються з автономними системами опалення й утепленими приміщеннями.
Ще одне складне питання для міста – фінансування шести професійно-технічних училищ. Щорічно вони потребують по 70 – 80 мільйонів гривень, але при цьому влада не може ними керувати, оскільки не має для цього важелів впливу, тобто немає можливості визначати, за якими спеціальностями готувати фахівців, призначати керівників закладів і таке інше.
– У Кропивницькому існує суттєва потреба у фінансуванні освітян. Ми покрили власним ресурсом нестачу лише наполовину, а на наступний рік передбачено ще менше, – наголосив міський голова Кропивницького. – Кошти медичної субвенції — теж проблема. Їх не вистачає майже на 25 відсотків. Знову ж, міський бюджет виділив додатково 25 мільйонів гривень, а 30 мільйонів не вистачає. Отже, залишок наш “занадто сухий”. Я вже не кажу про сотні мільйонів боргу за тепло, непогашену різницю у тарифах, борги енергоринку і за пільговий проїзд.
Андрій Райкович також звернув увагу на проекти, що потребують фінансування з державного бюджету. Серед них – будівництво сучасного 50-метрового басейну, добудова хірургічного корпусу лікарні швидкої медичної допомоги, реконструкція Набережної.
Петро Порошенко подякував міському голові за активну роботу.
– Я був у Кропивницькому на Дні міста і переконався, що тут є справжній господар, який користується заслуженою шаною і повагою людей, який зміг за короткий термін кардинально змінити обличчя міста на краще, – підкреслив Президент. – Спасибі, що розбудовуєте місто, окрема подяка за те, що постійно допомагаєте бійцям третього полку спецпризначення.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.35301 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua