МЕНЮ


19 вересень 2014 - 11:54

Історія музею у світлинах


Десять років тому в державному музеї-заповіднику Івана Карпенка-Карого (Тобілевича) "Хутір Надія", що в селі Миколаївці Кіровоградського району, було відкрито перший музей українського хореографічного мистецтва. Цій події і присвячена фотовиставка "Перший і єдиний у світі", що відкрилася 17 вересня в обласному краєзнавчому музеї.

Протягом десяти років існування експозиція музею української хореографії зазнала суттєвих змін. Спочатку вона ілюструвала історію розвитку танцювального мистецтва на Кіровоградщині. Згодом її тематику розширили: тепер експонати музею ілюструють розвиток українського хореографічного мистецтва як в Україні, так і за її межами. Це документи, світлини, афіші та програми виступів, газетні та журнальні матеріали, оригінальні предмети, зокрема танцювальні костюми, нагороди та сувеніри з багатьох країн світу, пов’язані з широкою гастрольною діяльністю заслуженого ансамблю народного танцю України "Ятрань", академічного театру народної музики, пісні і танцю "Зоряни", інших хореографічних колективів з України та з-за кордону, які виконують українські народні танці.

На світлинах фотовиставки – різноманітні заходи, що відбулися в музеї протягом десятиріччя його існування, професійні танцівники та аматори, які доклали зусиль до поповнення музейної експозиції. Основу фондового зібрання музею складають матеріали, які протягом тривалого часу збирали заслужені працівники культури України лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В. Ястребова, автор книг "Степова Терпсихора", "Там, де Ятрань..." Б. Кокуленко та художній керівник заслуженого ансамблю народного танцю України "Ятрань" В. Босий. Активну участь у створенні музею та наповненні його колекції взяли також народний артист України багаторічний художній керівник заслуженого ансамблю народного танцю України "Ятрань" та академічного театру народної музики, пісні і танцю "Зоряни" А. Кривохижа; Герой України народний артист України та Росії генеральний директор – художній керівник Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. Вірського, академік, професор, голова Національної хореографічної спілки України М. Вантух; народний артист України проректор КДПУ ім. В. Винниченка професор директор обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв), художній керівник хореографічного ансамблю "Пролісок" А. Коротков; народна артистка України художній, художній керівник академічного театру народної музики, пісні і танцю "Зоряни" А. Червінська.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37575 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua