МЕНЮ


8 травень 2020 - 10:25

«Історія поколінь» – історія громади


Активно відгукнулись кропивничани на ініційований міським головою Андрієм Райковичем челендж «Історія поколінь», присвячений перемозі над нацизмом у Другій світовій війні. Cтартував він 30 квітня. І вже на сайт міської ради та на сторінку міської ради у Фейсбуці надійшло кілька десятків історій про подвиги дідів та прадідів на фронтах найкривавішої війни людства.

Кропивницький, як й інші міста України, готується до відзначення знакової дати – 75–ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Через карантин містяни не зможуть велелюдно вшанувати ветеранів, відзначити цей великий день.

У кожній українській родині є свої герої Другої світової. І приємно усвідомлювати, що нащадки учасників тих буремних подій свято шанують історію своїх родин, передають пам’ять про учасників бойових дій наступним поколінням.

– Саме напередодні таких вшанувань варто згадати про старше покоління кожної родини, щоб пам’ять закарбувалась на віки і в кожній родині знали про своїх героїв, – каже начальниця управління освіти Лариса Костенко, адже саме підпорядкований їй структурний підрозділ міської ради найактивніше долучився до цієї акції. – Можливо, не всі діти ще знають про подвиг своїх дідів-прадідів у Другій світовій війні. Тому завдання педагогів – підняти всі пласти історії кожної родини, долучити до пошукових дій молоде покоління, щоб батьки розповіли їм сімейні історії, показали старі фото і виклали у загальний доступ в Інтернет. Це не просто збереже пам’ять про жахи тієї війни, а й не дозволить переписувати історію та применшувати вклад українського народу у загальносвітову боротьбу із нацизмом. Гасло «Ніколи знову!» зараз актуальне для українців, адже багато хто з них протягом останніх шести років боронить Україну на сході.

Учасники челенджу, гортаючи сімейні альбоми, старі, вицвілі фронтові листи-трикутники, дістаючи із шухляд бойові нагороди своїх дідів, створюють не просто відеоролики, а пишуть подекуди невідому історію Другої світової, яка опалила своїм вогняним крилом кожну українську родину.

Використовуючи сучасні інтернет-технології, застосовуючи хештег «Історія поколінь», можна викласти у відкритий доступ історію власної родини, щоб кожен охочий міг її прочитати, залишити коментар та вшанувати пам’ять героїв.

Челендж першими підхопили молоді освітяни, згодом долучилися працівники культури, інші громадяни міста. Кожен прагнув донести до широкого кола історію своєї родини, розповісти про унікальні людські долі, факти і події. Для тих, хто ще слабко володіє інтернет-технологіями, є інструкція на сайтах управління освіти міської ради. І головне, що ці родинні історії можна буде розміщувати і після 9 травня. «Історія поколінь» не завершується якоюсь визначеною датою. Розповіді про героїв актуальні будуть завжди. І завжди до них можна буде повернутися, щоб пам’ять не згасла і на прикладі старшого покоління вчились молоді українці, як любити батьківщину й перемагати ворога.

– Але навіть карантин не стане на заваді проведенню традиційних вшанувань, – розповіла радник міського голови Євгенія Шустер. – Ми обв’язково вшануємо пам’ять героїв нинішньої війни, похованих на Рівненському кладовищі. Не забудемо про старше покоління, адже є традиція їх вітати. Залишилось таких небагато. Тому нехай ця традиція живе, поки живий останній солдат Другої світової.

Звісно, цього року не буде жодних масових зібрань, масштабних урочистостей. Але Андрій Райкович запропонував у символічну першу хвилину миру о 23 годині 01 хвилині 8 травня зібратися кропивничанам у родинному колі, запалити свічку пам’яті за тими всіма мільйонами життів, які забрала Друга світова війна. А 9 травня варто залишатися вдома і за сімейним столом згадати своїх рідних, всіх хто не повернувся з тієї війни, тих, хто сьогодні стоїть на варті нашого мирного життя.

Отже, кропивничани почали писати історію подвигу не просто кожного окремого героя тієї жорстокої війни, а історією всієї нашої міської громади, в якій і досі ще живі нескорені, героїчні і самовіддані люди.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39849 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua