МЕНЮ


10 листопад 2017 - 08:51

Субсидію отримати просто


На сьогодні соціальна напруга навколо оформлення субсидій на житлово-комунальні послуги у Кропивницькому спала. Це значною мірою пов’язано із покращенням роботи управлінь соціального захисту населення Подільського та Фортечного районів міста.
На цьому наголосили начальник управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Кропивницькому ради Володимир Стецюк та начальник центру по наданню державних допомог Фортечної районної у місті Кропивницькому ради Олена Костенко на прес-конференції у міській раді.
Для 28800 домогосподарств Фортечного району і 17 тисяч – Подільського району житлові, які користувалися державною підтримкою у поточному році, субсидії вже нараховані автоматично. Заяви решти заявників, хто звернувся вперше, чи після річної перерви, комісія розглядає і приймає рішення.
– Якщо минулого року ми видавали повідомлення про призначення субсидій в управлінні у визначені дні, то тепер їх можна отримати у всіх відділеннях ЖЕО чи у голів квартальних комітетів впродовж всього робочого дня, – зазначила Олена Костенко. – Єдиною підставою для відмови у нарахуванні субсидій може бути лише купівля товарів чи послуг членами родини на суму від 50 тисяч гривень.
– Про такі факти обов’язково необхідно повідомляти, – акцентував увагу Володимир Стецюк. – Інакше родина може стати боржником, адже нарахування субсидії припиняється і вона може бути анульована за попередній період, в якому здійснювалась покупка. Тоді сума боргу виявиться значною. Приховати факт здійснення дороговартісної покупки не вдасться – відповідні служби здійснюють моніторинг реєстрів нерухомого та іншого майна.
Дещо змінилися, у порівнянні із попереднім роком і соціальні норми нарахування субсидій.
Вiдповiдно до змiн, внесених урядом, щодо порядку признaчення субсидiй, новий опaлювaльний сезон розпочинaється з 1 жовтня по 15 квiтня. Розрaхунок субсидiї здiйснюється нa пiдстaвi доходiв зa перший та другий квaртaли 2017 року, тобто з 1 сiчня по 30 червня, a не зa попереднiй рiк, як це було рaнiше. Це нaбaгaто доцiльнiше, оскiльки мaтерiaльне стaновище у людей може змiнитися, i якщо у минулому роцi людинa достaтньо зaроблялa, a у цьому роцi нi – це не ознaчaє, що їм не потрiбнa субсидiя.
Так, для розрахунку субсидії на опалення приміщення в розрахунках враховується норма 5 кубометрів на один квадратний метр опалювальної площі замість 5,5 кубічних метрів, як було до цього.. Для помешкань з газовою плитою норма споживання зменшена – з 7,1 кубічного метра до 5,4 кубічного метра на людину тощо.
– Процедура отримання субсидії залищається такою ж максимально простою, як і минулоріч, – наголосив Володимир Стецюк. – Для цього необхідно принести лише заяву і декларацію про доходи.
Для мешканців, які були заощадливими, держава відшкодує зекономлені на користуванні комунальними послугами кошти. Програма монетизації дозволить отримати гроші за невикористані суми від економію газу – до 100 кубічних метрів і електроенергії – до 100 кВт/год.
Посадовці закликали кропивничан звертатись до управлінь соціального захисту населення для оформлення субсидій. Адже їх наявність для родин, які мають незначний достаток є надзвичайно важливою з точки зору забезпечення стабільного проходження опалювального сезону в обласному центрі. Саме така соціальна допомога дозволяє гарантовано здійснювати оплату за комунальні послуги та отримувати таку необхідну сьогодні для багатьох сімей матеріальну підтримку.
Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.67428 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua