МЕНЮ


7 лютий 2020 - 11:17

Сучасна медицина – на службі громаді


Нове сучасне хірургічне обладнання для лапароскопічних та артроскопічних операцій нарешті встановлено в кропивницькій міській лікарні швидкої медичної допомоги. Про його придбання ми вже писали наприкінці минулого року. Але апаратура стояла не розпакованою через проблеми із находженням коштів до міського бюджету, тому оплату фірмі-виробнику так і не було здійснено. І ось вже наприкінці січня розрахунок відбувся.

4 лютого міський голова Кропивницького Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов та начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук взяли участь у презентації нового хірургічного обладнання.

Цей хірургічний комплекс призначений для хірургічних оперативних втручань та артроскопії з уретрореноскопом 2019 року випуску виробництва німецької фірми Karl Storz. Його вартість – понад 5,9 мільйона гривень.

За словами уролога Віктора Мягкого, придбане обладнання дозволяє проводити операції без класичного розрізу черевної стінки. Лапароскопічна операція здійснюється на внутрішніх органах через невеличкі розрізи. До черевної порожнини проникають спеціальним оптичним приладом — лапароскопом. Це трубка, яка має систему лінз і приєднана до відеокамери. Зображення виводиться на монітор. Через розрізи вводяться мініатюрні хірургічні інструменти. Оперуючи, хірург бачить операційне поле на екрані монітора.

Артроскопічна хірургія ж являє собою метод малоінвазивного хірургічного втручання, під час якого пацієнт отримує мінімальні пошкодження м’яких тканин. Це істотно полегшує та прискорює відновлення, а також знижує ризик розвитку післяопераційних ускладнень.

– Обладнання дозволяє під час операції значно зменшити травму, провести її безкровно, повноцінно та всебічно діагностувати патологію, скоротити тривалість післяопераційного періоду до одного – двох днів і залишає після втручання гарний косметичний ефект, – пояснив Віктор Мягкий.

Головний лікар ЛШМД Руслан Іванов щиро подякував міському голові та міській раді за забезпечення лікарні новітнім обладнанням:

– За вашої каденції лікарня отримала новий надсучасний УЗД -апарат, відремонтовано дах урологічного та гінекологічного відділень, нарешті в місті з’явився інсультний центр, ось тепер це надсучасне обладнання, подібного якому немає в жодній лікарні нашої області.

Андрій Райкович запевнив, що міська влада і далі системно працюватиме, аби лікарні міста ставали справді європейськими.

– Ваша лікарня функціонує за кількома галузевими напрямками: хірургія, урологія, травмотологія, низка інших, які потребують передового діагностичного і хірургічного обладнання, – наголосив Андрій Райкович. – Я як міський голова, а також депутати розуміємо важливість вашого закладу для громади. Тим більше, що лікарня є не просто провідним ургентним закладом, а й визначена разом з обласною лікарнею опорним лікувальним центром Кропивницького госпітального округу. Усвідомлюючи значимість і роль вашого закладу, міська рада виділила з бюджету міста шість мільйонів гривень для придбання цього обладнання.

Це перші, але вагомі кроки в модернізації хірургічної бази лікарні. Адже в планах міського голови – виконати капітальний ремонт наявного хірургічного блоку відповідно до сучасних вимог лікувального закладу подібного рівня. Також незабаром міська влада предметно займеться дитячою поліклінікою на вулиці Шевченка.

– Робота лікаря — це, в першу чергу, робота професіонала найвищого рівня підготовки, а закуплене сучасне медичне обладнання – це цінний інструмент в умілих руках, – зазначив Андрій Табалов. – Десятки років наші лікарі ставили на ноги кропивничан завдяки своїм золотим рукам, тепер їм у цьому допомагатиме надсучасне європейське обладнання. Обов’язок депутатів – підтримувати важливі для громади ініціативи міського голови, зробити комфортним для містян проживання, забезпечити можливість отримання сучасних медичних послуг.

Фото Олександра ШУЛЕШКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36151 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua