МЕНЮ


5 жовтень 2018 - 11:04

Свічка пам’яті та силуети майданівців


Дві найкращі пропозиції з 14 поданих проектів визначені конкурсною комісією для оновлення громадського простору площі Героїв Майдану у Кропивницькому. Про результати конкурсу на прес-конференції розповів начальник управління містобудування та архітектури Вадим Мездрін.
Так, для обговорення на фінальному засіданні конкурсного журі було визначено кілька кращих проектних пропозицій, автори яких найбільш влучно передали у своїх роботах суть знакової для українців історичної події – Революції гідності та загибель Героїв Небесної сотні.
Комісія одностайно дійшла висновку, що першу премію не присуджуватимуть жодному проекту, оскільки автори не дотрималися усіх умов конкурсу.
При цьому визначили два найкращих проекти.
Перший – архітектурно-скульптурна композиція у вигляді палаючої свічки, посеред якої зображено постаті учасників Революції гідності, а над ними разом із полум’ям здіймаються душі їхніх побратимів.
Другий проект – інсталяція із силуетами майданівців. За задумом автора, вона має бути прохідною, щоб зупинившись, кожен зміг себе відчути у центрі тих подій.
Обидва проекти визнали гідними другої премії. Їх автори отримають по 20 тисяч гривень. Третє місце і грошову винагороду у розмірі 10 тисяч гривень присуджено проекту «Міська площа для всіх і кожного». І хоч проект загалом не відповідає задуму, але у ньому є цікаві елементи – постаті майданівців у моменти найважчих протистоянь у центрі столиці. Було запропоновано, що після реконструкції площі Героїв Майдану також можна буде встановити ці невеликі інсталяції.
Коли ж розпочнеться реконструкція центральної площі обласного центру, Вадим Мездрін не знає, адже це залежить вже від фінансових можливостей міста. Головне, що відбувся конкурс, про який так довго і так багато говорили. І тепер можна вже візуально уявити, якою у недалекому майбутньому буде площа Героїв Майдану.
Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31154 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua