МЕНЮ


4 лютий 2011 - 10:40

СВІТЛА ПОСТАТЬ З МИНУЛОГО СТОЛІТТЯ


2003 року в приміщенні Кіровоградської музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза було відкрито пам’ятну кімнату, присвячену композиторові, а на будівлі мистецького закладу встановлено меморіальну дошку, яка сповіщає, що саме в цьому будинку народився й мешкав до 1923 року майбутній композитор. Відтоді щороку день народження славетного земляка (28 січня) у школі відзначають проведенням екскурсії в пам’ятній кімнаті, покладанням квітів до меморіальної дошки та концертом на його честь.

Нинішнього року ці врочисті заходи з нагоди 108-ї річниці від дня народження народного артиста України композитора-земляка відбулися у школі 26 січня. Екскурсію пам’ятною кімнатою композитора провела директор народного меморіального музею Генріха Нейгауза Тетяна Фурлет. Після цього та покладання квітів до меморіальної дошки відбувся концерт юних композиторів, учнів школи, пролунали твори нашого земляка у виконанні викладачів музичної школи № 2 імені Юлія Мейтуса Людмили Тітішевої, Валентини Кологреєвої та учениці цієї ж школи Ірини Фабрики. У концерті взяли участь лауреати конкурсу юних композиторів імені Юлія Мейтуса Давид Савіцький, Дарина Михайловська, Софія Савіцька та Аліна Ткаченко – учні провідного викладача з композиторської майстерності першої музичної школи Марини Долгих і викладача класу вокалу Марини Кареліної. Виступили також шкільний ансамбль молодших класів (керівник – Лілія Зарецька) та концертмейстери Наталія Губарєва й Ірина Руденко.

Під час концерту особливе почуття зворушення викликала гра виконавців перших власних композиторських творів, яких до творчості чималою мірою спонукала й музика відомого композитора-земляка. Приємно було бачити й відчувати, з яким великим натхненням, відповідальністю, радістю вони виконували власноруч написані композиції. Саме з таких маленьких творчих кроків і розпочинається шлях у велике мистецтво.

Юрій ЛІСНИЧЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38438 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua