МЕНЮ


2 липень 2018 - 10:56
Своїми силами зробили чимало, але просять допомоги у влади

26 червня велелюдно і гамірно було у Кропивницькому на подвір’ї будинків на вулиці Жадова, 21, корпуси 2 і 3 після робочого дня. Люди чекали на секретаря міської ради Андрія Табалова (він представляє інтереси цього виборчого округу в міській раді), який запросив, у свою чергу, на цю зустріч міського голову Андрія Райковича, щоб допомогти кропивничанам вирішити ряд нагальних проблем.
Кілька років тому мешканці цих будинків об’єднались в ОСББ «Переможець-21». Їм чимало вдалося зробити, щоб перетворити панельні житлові коробки тридцятирічного віку та звичайнісінький невиразний двір на по-домашньому затишне і ошатне житло та подвір’я. Тут не затихають дитячий гамір і сміх – є де дітворі розігнатися серед яскравих і функціональних елементів дитячого майданчика. Є де посидіти і погомоніти про життя сусідам. Видно, що люди пишаються наведеним власноруч порядком.
Проте є і проблеми, які розв’язати самим членам об’єднання не під силу. Щоб знайти шляхи їх вирішення, до мікрорайону завітали міський голова Андрій Райкович, секретар міської ради Андрій Табалов, заступник міського голови Олександр Мосін, керівники виконавчих органів міської ради, директори комунальних підприємств міста.
Голова правління ОСББ «Переможець-21» Тетяна Джулай озвучила кілька головних проблем: реконструкція ливневої каналізації, слабкий тиск подачі води до квартир, остаточне відімкнення десятка квартир від централізованого опалення, асфальтування подвір’я, перенесення і облаштування контейнерного майданчика та освітлення прибудинкової території.
– У дощовий період чи під час танення снігу двором неможливо пройти, – розповідає голова ОСББ, і її одноголосно підтримують місцеві. – Подвір’я залите водою, у багнюці. До того ж, постійно підтоплюються каналізаційні колодязі. Будинки можна остаточно від’єднати від централізованого опалення, але на першому поверсі розташована медична амбулаторія. Як з нею бути? Контейнерний майданчик для сміттєвих баків – теж не на своєму місці. Він розташований прямо перед входом до дитячого садочка, і дітям доводиться дихати не зовсім чистим повітрям. І, нарешті, прибудинкова територія потребує благоустрою: асфальтування і освітлення.
Андрій Райкович, відповідаючи на поставлені запитання, подякував всім мешканцям за їхню активність у наведенні ладу на прибудинковій території.
– Коли ми бачимо щире бажання людей змінити ситуацію на краще, то не можемо стояти осторонь, – зазначив міський голова. – Я зрозумів ваші проблеми, керівники відповідних виконавчих органів отримають доручення, і ми будемо шукати можливість допомогти об’єднанню. Більшість питань потребує технічного вирішення, тож на це піде деякий час. Зокрема, слабку пропускну спроможність ливневої каналізації мають опрацювати проектанти. Відповідна організація зробить всі необхідні розрахунки і запропонує виважені інженерні рішення.
Проблеми зі слабким тиском води у кранах помешкань буде вирішена вже у липні цього року. У цьому запевнила мешканців начальник міського водопровідно-каналізаційного господарства ОВКП «Дніпро–Кіровоград» Валентина Давидчук. Спеціалісти підприємства замінять водопровід на вході до житлових корпусів сучасним інноваційним методом: вставлять пластикову трубу у стару залізну, що вже відслужила свій вік.
– З каналізацією ми також постараємося допомогти людям, – пообіцяла Валентина Давидчук. – При проектуванні цього житлового масиву система водовідведення була спланована невдало, з мінімальним нахилом труб. Ми промиємо під тиском усю систему і загерметизуємо каналізаційні колодязі. Це має спрацювати, але і мешканці будинків повинні добре усвідомлювати – найменше засмічення труб водовідведення значно ускладнить проблему.
Міська влада шукатиме і технічне рішення від’єднання системи опалення амбулаторії від мережі багатоповерхівки. Таке завдання отримав заступник міського голови Олександр Мосін.
– Для того, щоб опрацювати варіанти, нам необхідно близько двох тижнів, – уточнив він. – Сьогодні понад 90 відсотків власників квартир по вулиці Генерала Жадова,21 облаштували «автономки». Якщо всі інші теж подадуть заяви і від правління ОСББ надійде відповідний протокол – міська комісія з надання дозволів на від’єднання від централізованої подачі тепла не буде зволікати.
Щодо долі сміттєвого майданчика міський голова погодився із аргументами мешканців і доручив начальнику головного управління ЖКГ Віктору Кухаренку знайти інше місце для збору твердих побутових відходів і обов’язково забезпечити нормальний під’їзд до нього спеціалізованої техніки.
– Не можна починати асфальтування прибудинкової території, доки не вирішено всі проблеми з підземними комунікаціями, – наголосив Андрій Райкович. – Але ми започаткували у Кропивницькому програму підтримки ОСББ, вона важлива, дієва, і ми обов’язково будемо наповнювати її змістом.
Діалог кропивничан із місцевою владою виявився обопільно корисним. Крім проблем власного будинку, люди жваво обговорювали всі питання життєдіяльності міста. Вони відзначили суттєві зрушення із транспортним забезпеченням, але просили продовжити деякі маршрути до вулиці Жадова. Також відзначили покращення умов функціонування закладів освіти та охорони здоров’я.
– Для нас важлива ця розмова, оскільки думка мешканців міста лягає в основу рішень, які приймає влада, – підсумував розмову Андрій Табалов. – Такі зустрічі плануємо проводити і надалі, а напрацьовані під час них пропозиції, ідеї допоможуть спільно розв’язати не одну проблему і зробити життя кропивничан комфортнішим у своєму рідному місті.
Тетяна ПЕТРИКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.59326 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua