МЕНЮ


13 грудень 2010 - 10:36

Свято вдома, а не в лікарні


Потенційну небезпеку становлять салати заправлені майонезом, заливні, паштети та інші страви, які готуються з запасом.

Харчові отруєння – це, в більшості випадків, гострі захворювання, які виникають внаслідок вживання їжі, масово забрудненої патогенними мікроорганізмами, або яка містить токсичні речовини мікробної чи немікробної природи.

Не виключено, йдеться у повідомленні, користуючись передсвятковим попитом, деякі магазини спробують продати товар з вичерпаним терміном придатності. У зв’язку з цим слід звертати особливу увагу на дату виготовлення, термін придатності та умови зберігання продукту.

Окремим питанням можна виділити придбання харчових продуктів на несанкціонованих ринках і з рук, насамперед дикорослих грибів (смажених, сушених, консервованих), в’ялених та копчених виробів з риби та м’яса, кондитерських виробів (торти, тістечка) з кремом, консервованих овочів та фруктів, м’ясних та рибних консервів. Невідомо в яких умовах виготовлені ці харчові продукти, яку обробку вони пройшли. Щодо консервованих овочів та фруктів, м’ясних і рибних консервів, які містять сіль, цукор, оцет, що виступають в ролі консервантів і руйнують деякі мікроорганізми, варто пам’ятати, що збудник ботулізму не руйнується під впливом цих речовин.

Таким чином, щоб вберегти себе від харчових отруєнь, захворювання на ботулізм і отруєння грибами слід дотримуватись кількох правил:
– дуже ретельно вибирайте харчові продукти, звертайте увагу на термін придатності, цілісність упаковки;
– не купуйте продукти на стихійних ринках, з рук, з землі;
– не закуповуйте та не готуйте продукти у великих кількостях, особливо швидкопсувні;
– не вживайте дикорослих грибів, особливо тих, які ви самі не збирали;
– під час приготування їжі дотримуйтесь правил термічної обробки;
– зберігайте продукти згідно з вимогами до температурних режимів.

Обласна санепідстанціяДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39639 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua