МЕНЮ


17 червень 2015 - 14:10

Там, де двори ремонтували, люди задоволені


Відповідно до програми розвитку житлово-комунального господарства в нинішньому році заплановано капітальний ремонт 31 внутрішньодворової дороги.

На це передбачено 6,2 мільйони гривень. За рядом адрес вже виконаний поточний ремонт внутрішньодворових доріг на загальну суму 470 тисяч гривень. На даний момент вже виконано капітальні ремонти на 18 об’ктах загальною площею вісім тисяч квадратних метрів. Таку інформацію повідомила журналістам начальник відділу капітального ремонту, реформування та розвитку житлово-комунального господарства головного управління ЖКГ міської ради Юлія Кучман. За її словами, на сьогодні вже освоєно понад три мільйони гривень.

В якому ж нині стані перебувають дворові території, де повністю відновлене асфальтове покриття, замінені бордюри та поребрики журналісти мали змогу переконатись відвідавши такі адреси, як проспект Перемоги, 2, вулиця Жовтневої революції, 28. На кожен із цих дворів було використано майже по 300 тисяч гривень. І місцеві мешканці задоволені. Ось, наприклад, жителька дев’ятиповерхівки по проспекту Перемоги, 2 Марина Микитівна говорить, що їхній двір не ремонтувався вже років 30. І ось тепер таке благо – все зроблено на відмінно. Тепер же місцевим потрібно згуртуватись та облаштувати подвір’я. Хоча і дитячий майданчик є, і спортивне знаряддя встановлено. От би ще землю завести для розбиття нових клумб.

А от Світлана Посашкова не стала чекати, коли хтось щось привезе. Сама займається упорядкуванням прибудинкової території. Висадила квіти на клумбах, власноруч зробила парканчики з лози. Тепер виполює бур’яни і скаржиться, що помічників у неї немає.

– Буває попрошу когось з чоловіків допомогти каміння прибрати, відразу той починає нарікати на здоров’я, – говорить жінка. – Там де я господарюю – чисто, прибрано, буяють квіти. А ось неподалік – бур’яни. Мабуть для тамтешніх мешканців – це декоративна травичка. І я переконана, що наші люди мають те, що заслуговують. Всі кричать, що нам потрібно в Європу. А я говорю: давайте Європу зробимо кожен у своєму дворі, у місті загалом. Хочуть, щоб хтось прийшов і зробив, а коли цей хтось робить, то відразу знаходяться критики, яким все не так. Але є й чимало таких ентузіастів, які докладають своїх зусиль на благо громади. Пройдіться по Ковалівці і побачите, як одні намагаються облагородити свій двір, а інші все ламають, трощать, смітять. Хотілось би, щоб люди зрозуміли, що лише від них самих залежить добробут, благоустрій та затишок там, де живуть. Ось ви питаєте, чи мені допомагають? Ні, не допомагають, але хотілось би, щоб і не заважали. І тоді буде і бажання, і успіх. А люди у таких багатоповерхівках повинні бути більш згуртовані.

Тільки-но поклали асфальт і на подвір’ях будинків за адресами – вулиці Фрунзе, 18/21 та Віктора Чміленка, 19. Тут виконано робіт на площі понад 600 квадратних метрів. Відремонтовано тротуари та проїзжу частину двору, відмостки, замінено всі бордюри на загальну суму 350 тисяч гривень.

А от біля п’ятиповерхівок на вулиці Миру, 8 та 10 роботи тривають повним ходом. Тут трудяться дорожники з ТОВ "ПФ". На інших об’єктах задіяні працівники ПП "Диск". Мешканка будинку №10 Віра Григорівна три роки писала звернення до тодішнього міського голови Олександра Саінсуса та місцевого депутата Івана Юрченка. Колись на подвір’ї будинку міняли водопровідні та каналізаційні мережі. По собі робітники залишили лише руїни. І ось нарешті дочекались ремонту – вже тиждень гуркотить техніка, працюють ремонтники.

А пенсіонеркам з 8-го будинку, якось байдуже, що у них на подвір’ї відбувається, хто працює, що ремонтують. Вони кажуть, що краще б зробили дорогу, де маршрутки курсують, бо там транспорт у ями провалюється. Але йти добиватись, писати листи вони не бажають, чекають, коли про них подбають.

Юлія Кучман знає про такі протилежні позиції людей – одні переймаються проблемами рідного двору, б’ють в усі дзвони, щоб влада почула про їхні негаразди. А інші лише скоса споглядають.

– Саме за зверненнями громадян формується список найпроблемніших ділянок внутрішньодврових доріг, – пояснює Юлія Олександрівна. – На початку року комісія з числа депутатів міської ради, працівників головного управління житлово-комунального господарства розглядає цей список, виїздить за адресами і визначає фронт робіт. В нинішньому році такі ремонти розпочались у травні і планують їх завершити до середини серпня. Вже зараз люди дякують за відремонтовані подвір’я на проспекті Перемоги, вулицях Пацаєва, Космонавта Попова (частково), Куроп’ятникова, Зінченка тощо. Чекають своєї черги у цьому році двори будинків на вулиці Михайлівській, В’ячеслава Чорновола, Поповича, Космонавта Попова, Героїв Сталінграда та інші.

До речі, з кожним роком все більше коштів виділяється для ремонтів внутрішньодворових доріг. Якщо у минулому році на ці потреби було виділено близько п’яти мільйонів гривень на 17 адрес, то вже в нинішньому маємо понад шість мільйонів для виконання робіт на 31 об’єкті.

Оксана ВЕРСТЮК
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.24672 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua