МЕНЮ


28 лютий 2014 - 17:36

Танки ручної роботи


70-річчю визволення України від німецьких загарбників приурочено виставку-конкурс моделей військової техніки часів Другої світової війни, відкриту минулої суботи в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Організатор заходу – місцевий клуб історико-технічного стендового моделізму.

Його керівник Дмитро Лавренчук розповів, що у виставці взяли участь не тільки українські (з Кіровограда, Києва, Полтави), а й іноземні моделісти (із Санкт-Петербурга, Москви, Єревана). За словами Лавренчука, мали наміри показати свої витвори в Кіровограді й моделісти із Західної Європи, та в останній момент передумали (мабуть, під впливом інформації про революційні події в Україні).

На виставці представлено мініатюрні й не дуже (масштаб – від 1:35 до 1:144) літаки, автомобілі, танки, бронетранспортери, кораблі та підводні човни. Це моделі техніки, що використовувалася як радянськими та союзницькими військами, так і нацистською Німеччиною. Є серед них як пластикові, зібрані з готових наборів, що продаються в спецмагазинах, так і виготовлені з картону, металу, інших матеріалів.

Вік учасників виставки – від 10 до 60 років. Один із найстарших – професор Єреванської консерваторії Саргіс Оганесян. Він привіз у Кіровоград кілька моделей літаків.

На відкриття виставки прийшло багато відомих у нашому місті людей, в тому числі ректор КДПУ імені Винниченка Олег Семенюк, який у шкільні роки також займався моделізмом, та пенсіонер СБУ Василь Даценко.

Зокрема, полковник Даценко у розмові з кореспондентом "Вечірньої газети" згадав, як привозив додому із відряджень, в тому числі закордонних, не модний одяг, як це робили інші, а улюблені набори.

У неділю було підбито підсумки конкурсу. Чимало призових місць дісталося кіровоградцям. А виставка діятиме до 1 квітня.

Віктор ІВАНЕНКО
Фото Івана ЛЕОНОВА
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40201 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua