МЕНЮ


21 сiчень 2011 - 13:52

ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ЗРОСЛИ НА 30 ВІДСОТКІВ


Комісія переглянула тарифи для населення з метою їх поступового приведення до економічно обгрунтованого рівня, а також обмеження практики перехресного субсидування побутових абонентів за рахунок промислових та інших категорій споживачів.

Згідно з рішенням комісії, застосування нових тарифів буде здійснюватися тільки для тих обсягів електроенергії, які були спожиті понад встановлені граничні рівні – тобто на спожиту понад 150 і 250 кВт/годин відповідно.

Своїм рішенням комісія підвищила тариф на електроенергію, що відпускається для населення, на 7,31 коп. за кВт/год. – до 31,67 коп. за кВт/год.

Крім того, тарифи для населення, що проживає в сільській місцевості, підвищаться на 6,75 коп. за кВт/год. – до 29,25 коп. за кВт/год., для населення, що проживає в будинках, обладнаних кухонними електроплитами, – на 5,61 коп. за кВт/год. до 24,34 коп. за кВт/год.

Також НКРЕ підвищила тарифи на електроенергію, що відпускається населеним пунктам, на 7,09 коп. за кВт/годину до 30,73 коп. за кВт/годину, населеним пунктам у сільській місцевості – на 6,53 коп. за кВт/годину до 28,31 коп. за кВт/годину, а населеним пунктам з будинками, обладнаними електроплитами, електроопалювальними установками, – на 5,4 коп. за кВт/год до 20,4 коп. за кВт/год.

У той же час тарифи залишаться на колишньому рівні не залежно від обсягів споживання для таких категорій: населення, яке проживає в багатоквартирних будинках населених пунктів, не газифікованих природним газом і в яких відсутні або не функціонують системи централізованого теплопостачання, зараз тариф становить 18,72 коп. за кВт/годину; для багатодітних сімей, які виховують 3-х і більше дітей; прийомних сімей; для дитячих будинків та гуртожитків сімейного типу.

Фахівці НКРЕ кажуть, що сьогодні населення платить 24,4 відсотка від собівартості електроенергії, тому не виключають подальшого підвищення тарифів, але й не уточнюють, коли і наскільки. Поки що економефект за рік від збільшення надходжень від населення оцінений ними у два мільярди гривень. "Якщо подорожчання газу вдарить тільки по приватному сектору, якого – меншість, то електроенергією у нас користується близько 100 відсотків населення, а значить, різким подорожанням незадоволені будуть усі. Влада цього побоюється, тому дорожчати струм буде поступово, у декілька етапів", - прогнозує аналітик Олександр Жолудь.

Пільги. Член НКРЕ Костянтин Теличко стверджує, що більшість населення з першого лютого продовжить платити за старими тарифами, оскільки споживає менше, ніж встановлені ліміти (до 150 і до 250 кВт/год на місяць) або відноситься до пільгових категорій споживачів (наприклад, учасники Великої Вітчизняної війни оплачують за пільговим тарифом 50 відсотків вартості – 75 кВт на людину). Нові розцінки не поширюватимуться на багатодітні сім’ї (троє і більше дітей), родини, які усиновили 1-4 дітей та дитячі будинки сімейного типу. Всю електроенергію, яка буде спожита, вони оплатять за старими цінами. Не платитимуть за новими тарифами і жителі населених пунктів, в яких немає газу.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36381 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua