МЕНЮ


16 серпень 2002 - 00:10

Текст РІШЕННЯ року Смілянський міський суд Черкаської області про встановлення результатів виборів міського голови від 9 червня 2002 року


9 червня 2002 року в м.Кіровограді проводились повторні вибори міського голови.

За скаргою на рішення і дії територіальної виборчої комісії 18 липня 2002 року Іллічівський районний суд м.Одеси вирішив зобов'язати цю комісію провести засідання, на якому на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про результати голосування від 9 червня 2002 року прийняти рішення про результати голосування та виконати вимоги ст.ст.15, 48 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (надалі в тексті рішення: ЗУ "Про вибори ... міських голів").

20 липня 2002 року Кіровоградська територіальна (міська) виборча комісія під головуванням заступника голови комісії Сендецького І.О. (що виконував обов'язки голови комісії) провела засідання, на якому було складено протокол про результати голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі по повторних виборах міського голови м.Кіровограда. Протоколом комісія 8 голосами із загального складу 15 осіб вирішила обраним кіровоградським міським головою вважати Чигріна Миколу Станіславовича.

Під час засідання комісії 8 її членів - Бердніков О.А., Хлань Л.М., Качур В.В., Бойко П.І., Туровець В.В., Гаркуша І.О., Пережило Г.С., Аджієв А.А. - відокремились та між собою обрали головуючим на засіданні члена комісії Берднікова О.А. і прийняли постанову №1 Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії м.Кіровограда про визнання виборів міського голови недійсними, яку підписав Бердніков О.А.

Довірена особа кандидата на посаду голови м.Кіровограда Чигріна М.С. Романов О.О. подав до суду Ленінського району м.Кіровограда скаргу на цю постанову і просив скасувати її як незаконну.

Кандидат на посаду міського голови Шевченко С.М. подав у той же суд скаргу, в якій просив скасувати незаконне рішення територіальної (міської) виборчої комісії від 20 липня 2002 року про встановлення підсумків повторних виборів міського голови від 9 червня 2002 року та визнати незаконними дії членів комісії Аджієва А.А., Сендецького І.О., Балабанової Н.Ю., Дріжчаної В.Г., Івашури М.П., Криворучко Л.М., Маєвського М.В., Чубченка П.І. по проведенню засідання і прийняттю рішення за межами приміщення територіальної комісії.

Кандидат на посаду міського голови Ярошенко В.І. подав у той же суд скаргу, в якій просив скасувати рішення територіальної (міської) виборчої комісії від 20 липня 2002 року про встановлення результатів виборів міського голови від 9 червня 2002 року.

Справи передані на розгляд у Смілянський міський суд і об'єднані в одне провадження.

У судовому засіданні представник скаржника Романова О.О. Волосян О.І. підтримав скаргу і пояснив, що протокол про визнання результатів виборів від 9 червня 2002 року відповідає вимогам закону, оскільки його складено відповідно до рішення Іллічівського райсуду м.Одеси від 18 липня 2002 року на засіданні під головуванням законно обраного головуючого Сендецького І.О. і підписано 8 з 15 членів виборчої комісії. Постанова ж 8 членів комісії про визнання повторних виборів недійсними підлягає скасуванню, оскільки видання такого документа (постанови) не передбачено ЗУ "Про вибори ... міських голів". Волосян О.І. просив відмовити в задоволенні скарг Шевченка С.М. і Ярошенка В.І.

Представник територіальної виборчої комісії Чубченко П.І. вважає, що скаргу Романова О.О. належить задовольнити, а Шевченку С.М. і Ярошенку В.І. відмовити в задоволенні скарг, оскільки протокол Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії від 20 липня 2002 року про результати голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі по повторних виборах міського голови м.Кіровограда відповідає вимогам ЗУ "Про вибори ... міських голів", а підписана Бердніковим О.А. постанова є незаконною.

Скаржники Шевченко С.М. і Ярошенко В.І. в судове засідання не з'явились, хоч про день, час і місце його проведення були повідомлені.

Суд вважає, що скарга Романова О.О. підлягає задоволенню, а Шевченку С.М. і Ярошенку В.І. в задоволенні скарг належить відмовити з таких підстав:

14 січня 2002 року Кіровоградська міська рада на засіданні двадцять сьомої сесії двадцять третього скликання прийняла рішення №1319 "Про утворення територіальної (міської) виборчої комісії по виборах депутатів Кірово-градської міської ради двадцять четвертого скликання та міського голови", яким затвердила склад виборчої комісії в кількості 15 осіб: Бердніков О.А., Хлань Л.М., Качур В.В., Бойко П.І., Туровець В.В., Гаркуша І.О., Алексєєва Н.М., Аджієв А.А., Сендецький І.О., Балабанова Н.Ю., Дріжчана В.Г, Івашура М.П., Криворучко Л.М,, Маєвський М.В., Чубченко П.І. Потім Алексєєву Н.М. було виведено зі складу комісії, а 31 травня 2002 року в склад комісії включено Пережило Г.С.

За скаргами на результати повторних виборів Кірово-градського міського голови, що проводились 9 червня 2002 року, 18 липня 2002 року Іллічівський районний суд м. Одеси виніс рішення, яким зобов'язав кіровоградську територіальну (міську) виборчу комісію провести засідання, на якому на підставі протоколів дільничних виборчих комісій про результати голосування від 9 червня 2002 року прийняти рішення про результати голосування та виконати вимоги ст.ст.15, 48 ЗУ "Про вибори ... міських голів".

20 липня 2002 року Кіровоградська територіальна (міська) виборча комісія у пов-ному складі провела засідання, на якому відповідно до вимог п. 7 ст. 21 ЗУ "Про вибори ... міських голів" головував Сендецький І.О.

Виконуючи рішення суду, відповідно до вимог п.п.1, 2 ст.46 ЗУ "Про вибори ... міських голів" виборча комісія встановила, що обраним по одномандатному виборчому округу є кандидат на посаду міського голови Чигрін М.С., який одержав найбільшу кількість голосів виборців.

Не підписуючи протоколу про результати виборів, члени комісії Бердніков О.А., Хлань Л.М., Качур В.В., Бойко П.І., Туровець В.В., Гаркуша І.О., Пережило Г.С. і Аджієв А.А. незаконно, з порушенням вимог п. 7 ст. 21 ЗУ "Про вибори ... міських голів" у цьому ж приміщенні вибрали поміж себе головуючим у засіданні Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії Берднікова О.А.

В цьому ж складі вони прийняли постанову про визнання недійсними повторних виборів 9 липня 2002 року міського голови, яку підписав лише Бердніков О.А. як головуючий. Винесення такої постанови не передбачене ЗУ "Про вибори ... міських голів", тому як документ територіальної виборчої комісії вона не має юридичної сили.

Відповідно до п. 7 ст. 21 ЗУ "Про вибори ... міських голів" неправомочним було і саме засідання 8 членів виборчої комісії, на якому головував Бердніков О.А.

У той же час протокол від 20 липня 2002 року Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії про результати голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі по повторних виборах міського голови м. Кіровограда за формою і змістом повністю відповідає вимогам п. 7 ст. 46 ЗУ "Про вибори ... міських голів". Оскільки протокол підписали 8 з 15 членів комісії, згідно із п. 7 ст. 46 ЗУ "Про вибори ... міських голів" у результаті виборів 9 липня 2002 року обраним кіровоградським міським головою є Чигрін М.С.

Те, що Аджієв А.А. підписав протокол 21 липня 2002 року, не суперечить п.7 ст.46 ЗУ "Про вибори ... міських голів", який не містить вимоги щодо часу підписання протоколу. Результати ж голосування відповідно до п.7 ст.46 Закону були встановлені 20 липня 2002 року повним складом комісії і належним чином оформлені.

Відповідно до вимог п. 2 ст. 48 ЗУ "Про вибори ... міських голів" 22 липня 2002 року протокол Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії про результати голосування в єдиному одномандатному виборчому окрузі по повторних виборах міського голови м.Кіровограда був доведений до відома населення.

Вимога скаржника Шевченка С.М. про визнання незаконними дій членів територіальної виборчої комісії Аджієва А.А., Сендецького І.О., Балабанової Н.Ю., Дріжчаної В.Г., Івашури М.П., Криворучко Л.М., Маєвського М.В. і Чубченка П.І. не підлягає задоволенню, оскільки відповідно до п.3 ст.48 ЗУ "Про вибори ... міських голів" дії членів окружної виборчої комісії по встановленню результатів виборів оскарженню не підлягають.

Керуючись ст.ст.202, 203, 2435 ЦПК України, суд вирішив:

Скаргу Романова Олексія Олександровича задовольнити.

Скасувати постанову Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії №01 від 20 липня 2002 року про визнання повторних виборів міського голови м.Кіровограда недійсними.

Відмовити в задоволенні скарги Шевченка Сергія Миколайовича про скасування .рішення територіальної (міської) виборчої комісії від 20 липня 2002 року про встановлення підсумків повторних виборів міського голови від 9 червня 2002 року та скарги на незаконні дії членів Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії Аджієва А.А., Сендецького І.О., Балабанової Н.Ю., Дріжчаної В.Г, Івашури М.П., Криворучко Л.М., Маєвського М.В. і Чубченка П.І.

Відмовити в задоволенні скарги Ярошенка Володимира Івановича про скасування рішення Кіровоградської територіальної (міської) виборчої комісії від 20 липня 2002 року про встановлення результатів виборів міського голови від 9 червня 2002 року.

Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя О.В.КОМПАНІЄЦЬ
З оригіналом згідно: суддя Смілянського міського суду О.В. КОМПАНІЄЦЬДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38938 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua