МЕНЮ


3 листопад 2017 - 11:06

Теплопостачання міста потребує модернізації


31 жовтня міський голова Кропивницького Андрій Райкович та голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко проінспектували теплогенеруючі підприємства обласного центру.
Участь у поїздці взяли заступник міського голови Олександр Мосін, директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук та начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко.
Тепловики прозвітували, що в місті працюють усі котельні. Комунальне підприємство «Теплоенергетик» в опалювальний сезон цього року ввійшло значно швидше, ніж торік. «Теплоенергетик» забезпечує теплом 12 дошкільних навчальних закладів, 17 загальноосвітніх шкіл та понад три сотні житлових будинків. Цього року подати тепло вдалося вчасно, майже без проблем.
А от «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» стартувало з потугами. І хоч ще кілька місяців тому його керівництво звітувало про готовність до початку роботи взимку, без недоліків не обійшлося: пориви мереж, мільйонні борги, накопичені роками, стали на заваді вчасній подачі тепла. Ще одна причина, чому тепло не почали подавати вчасно, – відсутність лімітів на газ. Андрій Райкович розповів очільнику області про те, що газовики поставили занадто жорсткі умови – віддати всі накопичені борги за газ за останні роки, а вже потім місто могло б отримати паливо та розпочати опалювальний сезон. Для міського бюджету таке навантаження непомірне, тож в обласному центрі пішли іншим шляхом.
– Ми взяли на себе відповідальність самостійно почати опалювальний сезон, – зауважив Андрій Райкович. – Через це у нас можуть бути серйозні проблеми, на нас можуть накласти штрафні санкції. За умовами, які на сьогоднішній день виставила НАК «Нафтогаз України», підприємство ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА» мало 47 мільйонів гривень сплатити “живими” грошима і дати гарантії одного з державних банків для пролонгації заборгованості, а ми такі умови гарантувати не можемо, бо це підприємство в оренді у приватної організації. У нас і досі тривають напружені переговори з Кабміном.
Сергій Кузьменко повідомив, уже незабаром місто отримає частину коштів на погашення заборгованості за спожитий газ:
– Ми отримали інформацію про те, що уряд України Кропивницькому виділив близько 15 мільйонів гривень, щоб частково покрити заборгованість.
Ще одна адреса робочої поїздки – котельня на території ЗОШ № 17. Її запустили цього року. Вона обігріває три дитсадки та школу. В закладах тепло та комфортно, є й економія для бюджету. Андрій Райкович висловив переконання, що експеримент зі встановленням цієї котельні вдався. Тож стратегічним завданням на наступний і подальші роки для міської ради повинна стати модернізація теплового господарства, а її основою стануть сучасні модульні котельні.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.93062 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua