МЕНЮ


5 лютий 2010 - 13:26

ТЕПЛОВИКИ СПОДІВАЮТЬСЯ НА РОЗУМІННЯ СВОЇХ КЛІЄНТІВ


На сьогодні борг за тепло жителів Кіровограда, яких обслуговує КП "Теплоенергетик" та його структурний підрозділ "Теплоелекроцентраль", становить 6,2 мільйона гривень. Про це повідомили на прес-конференції директор КП "Теплоенергетик" В’ячеслав Карауш та директор ВП "ТЕЦ" Ростислав Клоков (на знімку).

– У середньому за останні місяці рівень розрахунків населення становив близько 50 відсотків, не враховуючи січень, – зауважив В’ячеслав Карауш. – Ми розуміємо, що на ситуації в січні позначилися свята, так завжди буває. Однак нам від того не легше. Врахуйте ще й те, що через сильні морози підприємству довелося витратити значно більше газу, ніж зазвичай, і це при тому, що в тариф закладена середня зимова температура мінус один. Можливо, у березні буде тепло, і ми збалансуємо свої витрати та доходи, а, можливо, зазнаємо збитків. У будь-якому випадку жителі мають усвідомлювати, що саме від них залежить, вдасться нам обігрівати їхні помешкання до настання тепла чи ні. Тож ми дуже просимо розрахуватися за надані послуги. На тих, хто не відгукнеться на наше прохання, подаватимемо позови до суду.

Ростислав Клоков звернув увагу на те, що левова частка боргу за послуги опалення числиться всього за жителями десятка багатоповерхівок. Окремі з них – наприклад, будинки на вулицях Володарського, 16, корпус 4, Преображенській, 6, Жовтневої Революції №№ 1 та 17 заборгували по 60–70 тисяч гривень. За словами Ростислава Клокова, ВП "ТЕЦ" не хоче вдаватися до радикальних заходів і обмежувати теплозабезпечення цих будинків, адже у них живуть і пенсіонери, більшість з яких вчасно розраховується за надані послуги, і сім’ї з маленькими дітьми. Проте, якщо підприємство залишиться через боржників без лімітів на газ, мерзнутимуть усі.

Учасники прес-конференції, передбачаючи, що у жителів виникатимуть питання стосовно оплати послуг, роз’яснили також, що в будинках, де встановлені лічильники, зрозуміло, плата за опалення в морозні дні буде більшою, адже на те, аби обігріти помешкання кіровоградців, тепловикам доводилося витрачати більше газу. Зате ці жителі були у виграші в теплі жовтневі та листопадові місяці, сплачуючи по 2–3 гривні за опалення одного квадратного метра, і, можливо, ще виграють навесні.

Відповів Ростислав Клоков і на запитання, чому тоді, коли стояла тепла погода, в квартирах жителів було настільки спекотно, що інколи доводилося кватирки відчиняти.

– Причиною цього є не те, що ми начебто хочемо більше спалити газу, а потім виставити великі рахунки нашим споживачам, – зауважив він. – І виробництво електроенергії підприємством тут ні до чого. Справа в тому, що наше обладнання – специфічне і певною мірою інертне. Ми не можемо, як, наприклад, "Кіровоградтепло", просто прикрутити вентилі на котельнях, щоб швидко знизити температуру енергоносія. Нам треба зупиняти турбіни, потім знову їх запускати. Це – тривалий процес, до того ж обладнання вже застаріле, можуть виникнути аварійні ситуації. А тим часом, погода нинішньої зими досить мінлива, уранці може бути мінус двадцять, ввечері – плюс один. Тому намагаємося дотримуватися, так би мовити, плавного режиму роботи нашого обладнання. До речі, завдяки цьому в морозні дні нам вдалося уникнути великої кількості поривів мереж.

Наостанок учасники прес-конференції зауважили, що вони готові піти назустріч тим споживачам, які хочуть погасити борги за тепло, однак не можуть зробити це відразу.

– Якщо людина прийшла до нас і каже, що хоче погашати борг поступово, ми завжди підемо їй назустріч, – зазначив Ростислав Клоков. – Готові пристати на її пропозиції або запропонувати свої варіанти – наприклад, реструктуризувати борг на певний період.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38653 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua