МЕНЮ


13 травень 2011 - 10:07

ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ОСВІТЯНИ ПЕРЕЙМАЮТЬ ДОСВІД КІРОВОГРАДА


Під час зустрічі обговорювалися питання збереження мережі закладів дошкільної, загальноосвітньої та позашкільної освіти, виконання програми розвитку освіти Кіровограда як складової загальнообласної програми "Центральний регіон-2015", а також локальних програм "Шкільна парта", комп’ютеризації освітніх установ та запровадження новітніх технологій у системі управління та документообігу.

Лариса Костенко детально ознайомила присутніх із мережею освітніх і позашкільних закладів Кіровограда, зазначивши, що управлінню освіти міської ради підпорядковано 89 установ. Дошкільною освітою, якій зараз приділяється особлива увага, нині охоплено 8,5 тисячі кіровоградських малюків, що становить 85 відсотків від загального числа майбутніх школярів. Також 95 відсотків дітей п’ятирічного віку відвідують дошкільні заклади, при підготовці до вступу в загальноосвітні школи. Щоб вирішити питання якомога повнішого охоплення освітою дітей п’ятирічного віку, міські загальноосвітні школи перепрофілюються на навчально-виховні об’єднання, де малеча плавно переходить від навчання у дошкільних групах у класи початкової школи. У 44 загальноосвітніх навчальних закладах навчаються 21 764 учні. Розвинена мережа позашкільної освіти, де діти мають змогу не просто цікаво проводити своє дозвілля, а й формувати власні інтереси та розвивати таланти. Всі освітні заклади Кіровограда не просто комп’ютеризовані, а й підключені до мережі Інтернет. Лариса Костенко як фахівець з інформатики приділяє особливу увагу запровадженню у навчальних закладах новітніх технологій, організації процесу сучасного управління галуззю. Гостей зацікавили системи безпеки та відеоспостереження, які встановлені в деяких наших начальних закладах, що поліпшує контроль за учнями, унеможливлює доступ у школи сторонніх осіб.

Хоча фінансове забезпечення галузі залишилось на рівні попередніх років і основна частина коштів витрачається на заробітну плату педагогічним колективам, енергоносії та харчування дітей, в місті не відбулось і не планується скорочення навчальних закладів. Також місцева влада переймається проблемами належної оплати праці освітян. Середня заробітна плата педагогів у місті становить 1952 гривні. При цьому існує ряд стимулів поліпшення навчального процесу, опанування учнями навчальних програм. Так, запроваджено премію Імені Василя Сухомлинського, яка щороку присуджується кращим педпрацівникам і має значне матеріальне підкріплення, а вчителі, які готують школярів до участі у всеукраїнських олімпіадах, отримують доплати до посадових окладів.

Як усі ці нововведення здійснюються на практиці, тернопільські освітяни пересвідчились, відвідавши ряд кіровоградських навчальних закладів.

Оксана ВЕРСТЮКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37742 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua