МЕНЮ


6 квiтень 2012 - 12:15

Тисяча - майже в кишені


Про те, як повертатимуть вкладникам колишнього Ощадбанку СРСР частину їх коштів (до однієї тисячі гривень), розповіли у понеділок на прес-конференції начальник управління Національного банку України в Кіровоградській області Віктор Томашин і начальник філії Кіровоградського обласного управління АТ "Державний ощадний банк України" Юрій Кабов.

Віктор Томашин нагадав, що за дорученням Президента України у всій країні розгорнуто масштабну підготовчу роботу для проведення компенсаційних виплат вкладникам Сбербанку колишнього СРСР, що розпочнеться у червні поточного року. Першим етапом цієї роботи, за його словами, має стати актуалізація даних вкладників. Ця процедура стосуватиметься даних тих вкладників, які не отримали компенсаційні кошти в межах проіндексованих заощаджень 2008 року та даних, які внесено до "Реєстру вкладників заощаджень громадян" до 1 січня нинішнього року.

Порядок отримання інформації про місце і час актуалізації даних для вкладників визначений відповідно до вікових категорій. Так, для вісімдесятирічних громадян і старших актуалізація триватиме з 2 по 20 квітня; для тих, чий вік становить 70 – 79 років, – з 21 квітня до 20 травня; 60 – 69 років – з 21 травня до 20 червня; 50 – 59 років – з 21 червня 20 липня; для громадян до 50 років – з 21 липня поточного року.

Для актуалізації даних вкладникам необхідно заповнити спеціальну форму-заявку, що розміщена на офіційному сайті Ощадбанку в розділі "Інформація для вкладників Сбербанку колишнього СРСР". Або ж можна, зателефонувавши за номером спеціальної "гарячої лінії" 044-364-21-21, виконати цю процедуру за допомогою оператора. Віктор Томашин повідомив телефонний номер іще однієї "гарячої лінії" – 0-800-212-000, що виконуватиме функцію суто прикладного інформаційного ресурсу – вкладник зможе прослухати інформаційну довідку стосовно актуалізації даних у режимі автовідповідача.

Найбільш зрозумілим способом здійснити актуалізацію власних даних для вкладників лишається можливість виконати цю процедуру безпосередньо у касах філій Ощадбанку. Юрій Кабов повідомив, що на Кіровоградщині уже 208 відділів готові здійснити цю процедуру.

Після актуалізації даних вкладник має звернутися до установи Ощадбанку у призначений йому час, маючи паспорт громадянина України та ксерокопії сторінок паспорта, які містять прізвище, ім’я, по батькові, дату народження, серію та номер паспорта, дату видачі та найменування органу, що його видав, відмітку про місце реєстрації, відмітку про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера (за наявності); довідку про присвоєння ідентифікаційного номера та її ксерокопію (не надається в разі наявності в паспорті відмітки про право здійснювати платежі без ідентифікаційного номера) і ощадні книжки. Після усіх цих кроків вкладник отримає Національну картку, на яку буде нараховано відповідну суму коштів.

Вкладник може одразу ж зняти готівку з картки в повному обсязі (лише в установах Ощадбанку). Можна також буде, не знімаючи грошей з картки, користуватися нею як соціальною впродовж трьох років, або ж лишити відшкодовані кошти в Ощадбанку на депозиті. Видаватимуть ці картки безкоштовно за спрощеною процедурою, яка займе не більше 30 хвилин. Пройти процедуру актуалізації даних і навіть отримати картку з нарахованими грішми зможе довірена особа вкладника. Довіреність у цьому випадку не потрібно завіряти нотаріально, достатньо буде відмітки від сільради або квартального комітету, що є актуальним для обласного центру.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40272 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua