МЕНЮ


15 березень 2017 - 08:26

Транспортний патруль порушників не покриватиме


Третього березня в Кропивницькому розпочав роботу транспортний патруль, до складу якого увійшли представники міського управління розвитку транспорту і зв’язку, обласного управління Укртрансбезпеки та члени громадської ради при виконавчому комітеті міської ради.
Патруль перевіряє діяльність перевізників щодо дотримання умов договорів на право перевезення пасажирів та відповідності паспортам маршрутів. Його створення ініціював міський голова Кропивницького Андрій Райкович, а систематична перевірка роботи транспортних підприємств, які обслуговують міські маршрути громадського транспорту, стала однією з умов прийняття виконкомом рішення про підвищення вартості проїзду в міському пасажирському транспорті.
Минулої п’ятниці транспортний патруль відстежив режим руху маршрутних таксі №№ 4 та 18 (від 06:00 до 08:30) і констатував, що вони працювали без порушень графіків руху. Але на маршруті № 18 встановив наявність семи транспортних засобів замість восьми, визначених договором і паспортом, а на маршруті № 4 – перевищення кількості маршруток на дві одиниці: замість 16 перевозили пасажирів 18 мікроавтобусів.
– Члени транспортного патруля побачили, що автобуси курсували з обумовленими інтервалами й пасажирів на зупинках не залишали, – розповів начальник міського управління розвитку транспорту і зв’язку Олександр Вергун. – Щодо меншої кількості автобусів маршруту № 18: відповідно до чинного законодавства, на маршруті дозволено мати машин на дві менше або більше (10 відсотків від загальної кількості). Не виїхати водій може з багатьох причин – автобус зламався, керманич занедужав, іще якась оказія трапилася. Якщо ж у час пік транспортних засобів десь не вистачає, то, як зазначив міський голова, там їх кількість можна на цей час і збільшити.
Також на маршруті № 4 патруль побачив і машину, яка вирушає о 7:30 з проміжної зупинки «Провулок Ананіївський». Така ж працює й на маршруті № 111 (тобто виїжджає не з кінцевої зупинки). Зараз наше управління спільно з квартальними комітетами обговорює, звідки і о котрій годині виїжджатиме «проміжний» автобус на маршруті № 8. Попередньо домовлено, що о 7:20 з вулиці Кримської – біля гаражного кооперативу.
Графіка виходу транспортного патруля на перевірки не існуватиме, таким є побажання його членів від громадської ради (щоб перевізники не пристосовувалися до роботи перевіряльників). Саме вони й визначатимуть час перевірок і маршрути, які їх цікавитимуть. Представники нашого управління й обласного управління Укртрансбезпеки готові хоч кожного дня виходити. Для нас головне – щоб транспорт працював і було якнайменше скарг. Плануємо перевіряти також на кінцевих зупинках санітарний стан транспортних засобів, подивитися, як на транспортних підприємствах оглядають машини перед виїздом на маршрути, в якому стані вони виїжджають, як водіїв перед роботою обстежують медичні працівники...
Після кожної перевірки транспортний патруль складає акт, в якому зазначає її результати, а також направляє лист із результатами перевірки перевізникові, маршрут якого інспектували. У випадку виявлення порушення в листі йдеться про необхідність його усунення за три дні. Якщо ж протягом місяця транспортний патруль виявить у перевізника три грубих порушення, які той не усуне, то це призведе до початку процедури розірвання договору на перевезення пасажирів між перевізником і міським управлінням розвитку транспорту і зв’язку.
Усі маршрутні таксі у Кропивницькому мають бути чистими і справними. На цьому шостого березня на апаратній нараді в міській раді наголосив міський голова Андрій Райкович.
Очільник міста підкреслив, що зміна тарифу на проїзд в обласному центрі поки що не вплинула на якість перевезень. Коли він у вихідні оглянув салони деяких автобусів, то побачив, що ті не просто брудні, а засмальцьовані. На вікнах, поміж ними – безліч наліпок, давні рекламні афіші, які навіть до нашого міста не мають жодного стосунку. А деякі водії продовжують палити за кермом і брутально поводитися з пенсіонерами.
– Добре, що велику частину пасажиропотоку взяли на себе нові тролейбуси, – зауважив керманич міста. – Але головного люди на проблемних маршрутах не побачили! Хіба ми про це говоримо вперше? Хіба не можна один раз на тиждень провести генеральне прибирання в салоні? Вони людей перевозять чи кого?..
З огляду на такий результат огляду маршруток міський голова доручив управлінню розвитку транспорту і зв’язку довести до відома всіх перевізників обов’язковість чистоти в салонах, щоб у маршрутних таксі пасажири почувалися комфортно.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.45306 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua