МЕНЮ


25 лютий 2011 - 10:05

ТРАПИВСЯ ВРАЗЛИВИЙ


5 жовтня правоохоронці затримали за підозрою у скоєнні цього злочину такого собі Богдана, жителя одного з будинків на вулиці Бєляєва. Він не заперечував того, що напав з ножем на чоловіка, з яким посперечався у кафе. При цьому Богдан намагався довести, що той спровокував конфлікт. Мовляв, сам напросився.

У середині листопада судмедексперт видав висновок, яким відніс тілесні ушкодження, завдані Сергієві, до категорії тяжких та небезпечних для його життя в момент заподіяння. Іншими словами, якби не вчасна медична допомога, за життя молодого чоловіка ніхто не міг ручатися.

А трохи раніше, у жовтні, інший експерт дійшов висновку про те, що Богдан, завдаючи Сергію серію смертельно небезпечних ударів, не відав, що творив. Так, спеціаліст із душевних недуг дійшов висновку, що Богдан на той час перебував у стані сильного душевного хвилювання – фізіологічного афекту. А довів Богдана до цього стану Сергій, тяжко образивши його.

Цей висновок кардинально вплинув на подальше розслідування. Богданові інкримінувалося уже не заподіяння людині тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, – тяжкого злочину, за який запросто можна потрапити в неволю на строк від п’яти до восьми років. Його вчинок було кваліфіковано як завдання потерпілому умисного тяжкого тілесного ушкодження, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, – злочин невеликої тяжкості, максимально суворе покарання за який – два роки ізоляції від суспільства.

А ще у ході досудового слідства з’ясувалося, що потерпілий уже не має претензій до того, хто його ледь не відправив на той світ. Очевидно, Сергія влаштувала грошова компенсація, сплачена Богданом…

З огляду на такий розвиток їхніх стосунків слідчий вирішив клопотати перед судом про закриття кримі- нальної справи. Прокурор цю пропозицію визнав слушною. Суд – також. Так, недавно суддя Кіровського райсуду постановив закрити цю справу, а її фігуранта – звільнити з-під варти. У судовій постанові стисло описуються події, які передували нападу Богдана на Сергія. Мовляв, чоловіки посперечалися в кафе, а на вулиці продовжили з’ясовувати стосунки. Щоправда, не конкретизується, яким саме словом Сергій довів опонента до стану фізіологічного афекту. Мабуть, серед культурних людей так не висловлюються. У високому рівні культури Богдана, чоловіка без певних занять, немає жодних сумнівів.

Віктор ІВАНЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37943 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua