МЕНЮ


4 травень 2018 - 12:12

Триває розробка програми регенерації фортеці святої Єлисавети


У міській раді Кропивницького відбулось засідання робочої групи з розробки програми регенерації фортеці святої Єлисавети. У засіданні також взяли участь науковці, представники ЗМІ та громадських організацій міста.
Відкриваючи засідання, Ірина Мартинова, заступник начальника управління містобудування та архітектури міської ради, зазначила, що головною метою зустрічі є напрацювання першочергових заходів щодо розробки вищевказаної програми, яка дасть можливість вперше в історії цієї знакової, унікальної для міста фортифікаційної споруди, пам’ятки архітектури та містобудування національного значення визначити її межі і назавжди припинити посягання на привабливі земельні ділянки як на території самої фортеці, так і в її охоронній зоні.
Також посадовець повідомила, що розпорядженням міського голови вже затверджено склад та положення робочої групи з розробки програми. А Надія Лісняк, начальник відділу охорони культурної спадщини цього управління, розповіла про етапи реалізації програми та діяльність створеної робочої групи.
Під час зустрічі Володимир Таран – автор сайту та каналу в YouTube – розповів про свої розробки з реконструкції споруд і валів фортеці, зброї, створеної у 3D форматі.
– Фортеця гарно збереглася та є унікальною спорудою фортифікації на теренах Європи, пам’яткою культурної спадщини, яку потрібно вберегти від подальшої забудови, провести відповідні дослідження архівних джерел, археологічні розвідки, технічні обстеження фортечних валів та запланувати ряд першочергових протиаварійних заходів, – наголосив директор обласного архіву Олег Бабенко. – Інформацію про фортецю треба висвітлювати правдиво, без перекручень, розкриваючи патріотизм українців та її роль у формуванні національної свідомості.
Підсумком засідання стала домовленість між членами робочої групи про напрацювання першочергових заходів до майбутньої програми.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.30464 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua