МЕНЮ

3 травень 2012 - 13:11
Турнірна гойдалка "Зірки"

Футбольні вболівальники – чутливий барометр рівня виконавської майстерності гравців улюбленої команди. Варто було кіровоградській «Зірці» програти три матчі поспіль («Буковині» в Чернівцях – 2:3, «Кримтеплиці» з Молодіжного – 0:1 і «Севастополю» – 0:2), як у домашньому поєдинку проти харківського «Геліоса» підтримати рідну команду прийшло вже менше вболівальників, ніж у названих трьох попередніх. Та гра земляків їх не розчарувала!

Уже на четвертій хвилині зустрічі найдосвідченіший футболіст «Зірки» 33-річний нападник Андрій Порошин міг відкрити рахунок, та метрів з чотирьох не реалізував стовідсотковий шанс. А на 12-й хвилині господарям пощастило: Олександр Кочура завершував атаку несильним, але точним ударом по воротах, а захисник і голкіпер «Геліоса» не відреагували на нього. М’яч просто вкотився до воріт! Розпачу гостей не було меж.

Хвилинна розслабленість гравців «Зірки» ледь не призвела до голу у відповідь, але цього разу продемонстрував високу майстерність наш Андрій Товт, відбивши небезпечний удар нападника гостей метрів із десяти! На 39-ій хвилині поєдинку арбітр матчу Олександр Білокур з Донецька призначив пенальті у ворота господарів, бо, на його думку, один із захисників грубо зіграв проти нападника «Геліоса», який уривався до штрафної. Сергій Герасимець не схибив, і на табло з’явився нічийний результат – 1:1. Коли ж на першій компенсованій до основного часу першого тайму хвилині деякі глядачі почали підніматися зі своїх місць, «Зірка» вирвалася вперед: після правого кутового наш захисник Андрій Степанов увігнав м’яча точно в сітку воріт харків’ян – 2:1!
У другій половині поєдинку на полі точилися безкомпромісна боротьба за деякої переваги кіровоградців (як-от небезпечний удар головою того ж таки Степанова на 59-ій хвилині або молодого 21-річного нападника Ярослава Галенка, який з чотирьох метрів примудрився головою пробити прямо в руки воротареві суперників!).

Найкращим гравцем матчу у складі «Зірки» було визнано автора другого голу – Андрія Степанова, який здобув цінний приз від австрійсько-української страхової компанії «Княжа», яка є страховим партнером ФК «Зірка». На післяматчевій прес-конференції головний тренер «Геліоса» Володимир Шеховцов сказав, що коли емоції ще не вщухли, важко робити детальний аналіз перебігові протистояння: «Думаю, що гра сподобалася уболівальникам. Програли ми в чесній боротьбі – самі винні, що допустили елементарні помилки, втрачали концентрацію у відповідальні моменти гри…» Цікаво було послухати думку наставника «Зірки» Вадима Євтушенка: «Гра була важкою, нервовою, суперник – із когорти міцних горішків. Ми втрачали ініціативу в першому таймі, вплинув на це і призначений нам пенальті. Ніяк не стабілізуємо середню лінію: здібний півзахисник Олександр Скляр ще не набув належних ігрових та фізичних кондицій, тому свій потенціал ще не може проявити на повну силу. Ця перемога важлива, перш за все, у психологічному плані, адже після попередніх трьох поразок поспіль для гравців було важливо знову повірити у себе. Якщо відверто, то сьогодні наші крайні півзахисники Андрій Смалько і Олександр Кочура не повністю продемонстрували усе, на що здатні, хоча останній завжди викладається максимально. Тільки що в роздягальні Олександр знепритомнів – очевидно, спека на полі «посприяла» цьому. Зазначу, що нам є ще над чим працювати, бо в кожному матчі деякі футболісти просто випадають з наміченого плану і перебігу гри. Щодо голкіперів: після невдалої гри Товта в Чернівцях ми поставили у ворота молодого двадцятирічного Антона Ситникова, та після подальших двох поразок повернулися до варіанта з досвідченішим 27-річним Товтом. 19-річний півзахисника В’ячеслава Самойленка на деякий час відсторонено від участі в іграх».

Набравши 31 очко, «Зірка» піднялася в турнірній таблиці на одну сходинку й посідає 12-е місце. У 29-у турі другого травня вона в гостях побореться з армянським «Титаном» («Зірка» виграла цей матч з рахунком 0:2. – «ВГ»), а дев’ятого о 16:00 вдома зіграє з одним із аутсайдерів – «Енергетиком» з Бурштина, який нині перебуває у складному фінансовому становищі.