МЕНЮ


15 сiчень 2021 - 11:21

«Творчість – сенс життя»


До 80-річчя заслуженого художника України Фелікса Полонського

Він народився у перший день 1941 року. У родині військовослужбовця Михайла Полонського цей день став подвійним святом, адже народився син, якого назвали Фелікс, що в перекладі з грецької означає - щасливий.Нині заслуженому художнику України Феліксу Михайловичу Полонському виповнилося 80 років. До цієї ювілейної дати на офіційному сайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна розгорнуто персональну виставку майстра під символічною назвою «Творчість – сенс життя».
Фелікс Полонський – лауреат обласної премії імені Юрія Яновського і обласної премії в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна в номінації «Національна традиція», відзначений високим званням «Заслужений художник України», мистецьку освіту здобув в Івановському художньому училищі в Росії у 1968 році, закінчивши з відзнакою живописне відділення, де викладачами з фаху були М.Єлисейкін, С.Троїцький, І.Калашников. «Мені що в училищі подобалось - це загальна творча атмосфера у підході до навчання. В Іваново тоді, в 1960-і рр., виставка Спілки художників – це подія, людей, яблуку немає де впасти, а головне після виставки обговорення, то туди було взагалі важко потрапити і там такі дебати точилися... Мені поталанило, по-перше, час, 1960-і, «хрущовська відлига», викладачі були талановиті художники», – згадує митець в інтерв’ю, опублікованому в каталозі виставки «Графічні світи Фелікса Полонського», що презентувалася в музеї у 2015 році в рамках арт-проєкту «В майстерні художника».
По закінченні училища повернувся в рідне місто, тоді Кіровоград, і багато років успішно працював художником-
оформлювачем в художньо-виробничих майстернях Художнього фонду УРСР.
У 1994 році Фелікс Полонський став членом Національної спілки художників України - цьому передувала активна виставкова діяльність, від якої митець не відмовляється і нині. Він – учасник обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Неодноразово презентував персональні виставки в мистецьких закладах міста Кропивницького, а також за кордоном – у Вупперталі (Німеччина) у 1999 році. Відбувалися персональні вернісажі митця і в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна.
До речі, під час інтерв’ю на моє запитання: «Що для вас мистецтво?» художник відповів: «Мистецтво – на мій погляд, це важка і щоденна праця». І з цим не можна не погодитися.
Твори Фелікса Полонського зберігаються в дирекції виставок Міністерства культури України, музеї мистецтв та художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в Кропивницькому, приватних українських та зарубіжних колекціях.
Нинішня виставка презентує твори з музейної колекції «Сучасне українське образотворче мистецтво» різних років, які митець дарував під час презентації персональних виставок. Загалом, шість творів – живописні портрети світоча української поезії Лесі Українки та зірки римованого слова радянської доби Володимира Маяковського, сповнені любові до рідного краю пейзажі Кіровоградщини «Затишок» і «Зимовий ранок», а також графічні роботи «Баскетбол» та «Гончар». Саме «Гончар» яскраво відображає момент творчості митців у майстерні. Дідусь і хлопчик ліплять глечики в оточенні своїх глиняних витворів, що чекають на великий похід у світ людей. Майстер і підмайстер, маестро і учень. Для них їхня робота – це їхнє життя у безкрайому світі мистецтва, таке ж насичене, як і життя творця їхніх образів заслуженого художника України Фелікса Полонського.
Виставку доповнюють фото заслуженого художника України Фелікса Полонського в майстерні та на вернісажах з його особистого архіву та мистецьких подій в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна – вручення обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна та презентації персональних виставок творів «Ліричні мотиви Фелікса Полонського» із серії «Лауреати обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна» у 2014 році та «Графічні світи Фелікса Полонського» в рамках арт-проекту «В майстерні художника» в 2015-му.

P.S. Як тільки приходить тепло, Фелікс Полонський – зранку в майстерні, котру, як він зізнається у вищезгаданому інтерв’ю, «назвати місцем відпочинку важко, тут не відпочинеш. Майстерня для мене – це найголовніше, основне, все життя тут, в майстерні». Тож і персоналія Фелікса Полонського «Творчість – сенс життя» з колекції художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна – це своєрідне побажання художнику творчої наснаги, сил для втілення мистецьких ідей і задумів у цей нетривкий час, а нам всім – терпіння і впевненості. Творчість врятує світ!

Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений художник України,
мистецтвознавець,
провідний науковий співробітник
художньо-меморіального
музею О.Осмьоркіна23 сiчень 2021 - 12:21
Вовчик (вст)

sty02sty02sty02sty02sty02sty02sty02

Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.4453 сек. / запитів: 8 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua