МЕНЮ


17 травень 2019 - 14:04

Творчі злети «Согласія» і «Веселки». Їм аплодувала Європа!


Доволі знакова подія відбулась у музичному житті Кропивницького: два хорових колективи музичної школи №2 імені Ю. Мейтуса перемогли на престижних мистецьких фестивалях у Франції та Польщі. Ансамбль старших учнів «Согласіє» святкував своє сходження на першу сходинку п’єдесталу пошани в творчому конкурсі «Зірки Парижа», а хор учнів молодших класів «Веселка» полонив серця глядачів і журі фестивалю «Samozvity» у Перемишлі.

Поділилися радістю перемоги з усіма кропивничанами та розповіли про секрети успіху на прес-конференції начальник управління культури та туризму міської ради Анна Назарець, заступник директора музичної школи №2 Олена Приданчук, керівники ансамблів Наталія Корсунова-Трибіненко і Софія Антонова, а також юні хористи.

– Виступ «Согласія» на сцені столиці Франції був надзвичайно успішним, – відзначила Анна Назарець. – Наших вихованців приймали тепло, зустрічали щирими оваціями, а члени журі з інших країн постійно ставили запитання: «Де ви берете таких талановитих дітей? Як вам вдається їх так підготувати?» Про успіх можна було б лише мріяти, якби не активна підтримка мистецьких закладів з боку міського голови і депутатів міськради. Вперше впродовж трьох років з міського бюджету ми мали можливість профінансувати участь наших талановитих дітей у міжнародних конкурсах. Минулого року ми виділили 250 тисяч гривень на поїздку до Польщі, де «Согласіє» вирізнялося високою майстерністю і надзвичайною складністю репертуару. Колектив запросили взяти участь у фестивалі «Зірки Парижа», і ми забезпечили таку можливість, профінансувавши цьогоріч їхню поїздку з бюджету на 400 тисяч гривень. Крім того, впродовж трьох років міська рада сплачувала за участь талановитих дітей у знакових мистецьких фестивалях у Києві по 100 тисяч гривень. Це суттєва підтримка, яка сприяла всебічному розвитку дитячих талантів, і я надзвичайно вдячна як міському голові, так і депутатам міської ради за розуміння необхідності і важливості участі наших співаків і музикантів у конкурсах найвищого рівня.

Вражаючим і неперевершеним був виступ хору «Согласіє», його солістів – скрипаля Олександра Кушнарьова, піаніста Олексія Бондаря, вокалісток Вероніки Габелко, Дарії Голубовської, Юлії Кривенко, вокального дуету «Віва» і камерного тріо «Віола» за оцінками високопрофесійного журі, представників міжнародної музичної спільноти. В активі цих колективів – п’ять перших, три других та одне третє місця, здобуті у надзвичайно складній боротьбі, адже суперниками були у тому числі вже професійні митці. А тріо «Віола» отримали ще і спеціальний приз журі. Гра скрипалів – вихованців музичної школи №2 настільки вразила членів журі, що від них дітям надійшла пропозиція продовжити навчання і опановувати секрети музичної освіти за кордоном.

– Конкурс у Парижі тривав із 6 по 9 травня, – поділилася своїми враженнями керівник хору «Согласіє» Наталія Корсунова-Трибіненко. – Ми виступали на сцені одного із театрів Парижа. Несподіванкою виявилося, що жереб звів нас на одному майданчику з хором музичного коледжу з Миколаєва, учасниками якого були не лише студенти, а й викладачі. Це спочатку трохи схвилювало дітей, але вони змогли зібратися, продемонструвати свої найкращі якості і, врешті-решт, вибороти на фестивалі перше місце.

Безумовно, участь у таких міжнародних фестивалях, як «Зірки Парижа» дозволяє творчим колективам та індивідуальним виконавцям продемонструвати власний мистецький потенціал. Фестивальна ж атмосфера на сцені і за її лаштунками сприяє зміцненню дружніх зв’язків. А взаємне спілкування з професійними майстрами і кваліфікованими вокалістами, хористами, диригентами, композиторами, музикантами, хореографами допомагає яскравіше розкрити таланти і вміння.

– Ми у захваті від столиці Франції, пам’яток, архітектури, творчої атмосфери, яка панувала на конкурсі, – говорить учасниця хору, солістка Вероніка Габелко. – Приємно, що учасники стали досвідченішими порівняно з минулими роками, дорослішими, і тепер ми маємо можливість гідно презентувати рідне місто і свою країну на творчих змаганнях такого високого рівня. Можна сказати, що фестивалі загартовують нас і роблять цілеспрямованішими.

Найбільші ж емоції вирували серед найменших вихованців музичної школи імені Ю. Мейтуса – учасників хору молодших класів «Веселка», які пробували свої сили у ІІІ Міжнародному мистецькому конкурсі “Samozvity” у Перемишлі. Для дітей все було вперше – далека поїздка, творча конкуренція, нові враження, адже фестиваль був багатожанровим і в ньому брали участь як юні артисти, так і визнані майстри сцени, які вже мають заслужений авторитет у світі музики.

– Коли я побачила, якою у нас буде конкуренція, то трошки навіть зніяковіла, адже «Веселка» – це хор молодших класів, – ділилася враженнями керівник хору Софія Антонова. – Тут діткам від восьми до одинадцяти років. Для них усе вперше. Але, виявляється, наші діти можуть бути зібраними і наполегливими, коли це необхідно. З усією своєю дитячою сміливістю дали справжній бій дорослим конкурсантам. Вони співали так, що їхній виступ не міг пройти повз увагу журі. Як результат, саме наш хор відібрали для виступу у гала-концерті переможців. Можете уявити, яку радість викликала серед дітей ця звістка.

Перемогу хористів значно підсилили й успішні виступи найменших солістів-інструментальників. Першими стали Олексій Кравченко, Софія Боднарчук, Олександра Шваюк, Марія Тараненко та Владислав Бойко. Срібними лауреатами поважне журі назвало Максима Полтавчука, Єгора Кравченка, Дашу Листюк, а третє місце в активі Ірини Трегубенко. Більш ніж переконлива перемога «Веселки»!

А в її основу закладені висока складність музичних творів англійською мовою та латиною і найкращі якості улюбленого керівника хору, переконані його учасниці Софія Боднарчук і Світлана Якуніна.

Керівники і «Согласія», і «Веселки» мають амбітні плани на найближче майбутнє. Старші хористи мають намір підкорити Відень. Так само чимало творчих планів у молодших.

Міський голова Андрій Райкович запевнив: творчих дітей міська влада підтримуватиме і надалі.

– Результати виступів на міжнародних фестивалях – це справжня велика перемога кропивницької школи музики! Ще раз переконуюсь, що в нашому місті ростуть найкращі, найталановитіші діти! Пишаємось ними! – наголошує міський голова – Цьогорічний бюджет міста напружений, але ми робитимемо все можливе, щоб наше місто звучало на європейських творчих форумах!

Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37396 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua