МЕНЮ


22 лютий 2013 - 17:09

Твори сам власне майбутнє!


12 лютого Представництво ООН в Україні провело в Києві прес-конференцію щодо розпочатих національних консультацій, завданням яких є визначення пріоритетів розвитку світу після 2015 року. Кіровоград на заході представляла "ВГ".

Представники ООН в Україні, зокрема директор Програми розвитку ООН в Україні Рікарда Рігер та старший програмний менеджер ПРООН Катерина Рибальченко, розповіли про започатковані наприкінці минулого року в сотні країн світу, до якої увійшла й Україна, національних консультацій та індивідуального голосування задля визначення пріоритетів розвитку планети після 2015 року (на даний час триває реалізація завдань Декларації про цілі розвитку тисячоліття ООН, затвердженої 2000 року, час дії якої спливає 2015 року).

Процес визначення та формування пріоритетів розвитку світу на період після 2015 року відбувається на глобальному та національному рівнях із залученням широкого кола учасників для того, аби люди з усіх куточків Землі мали змогу долучитись до формування глобального бачення майбутнього, якого ми прагнемо, із чіткими рекомендаціями органам влади, громадянському суспільству.

Національні консультації розпочалися і тривають у різних містах України. Наприклад, у шести ВНЗ Києва та Харкова 12–28 лютого пройшли і ще відбудуться зустрічі-обговорення бачення майбутнього молоддю, зустрічі з дітьми-сиротами в інтернатах (Луцьк, Рівне), з трудовими й нелегальними мігрантами (Київ, Львів), представниками малого бізнесу (Житомир) і національної меншини – ромів (Ужгород, Одеса).

– Національні консультації надають мешканцям України унікальну можливість вплинути на міжурядові процеси таким чином, щоб ті відповідали очікуванням суспільства. Вони допоможуть почути думки людей з приводу подальшого розвитку країни, особливо стосовно проведення соціально-економічних реформ, – сказала Рікарда Рігер.

Результатом консультацій стане національна доповідь "Майбутнє, якого ми прагнемо", підготовлена до квітня 2013 року, із відповідними рекомендаціями щодо пріоритетів розвитку на період після 2015 року. Це стане внеском України у глобальне бачення розвитку, представлення якого відбудеться під час 68-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН восени 2013 року.

Кожен охочий долучитися до визначення пріоритетів розвитку світу загалом і України зокрема може взяти участь у глобальному інтерактивному опитуванні на веб-сайті "MY World" за адресою: www.myworld2015.org. Про подробиці перебігу в Україні національних консультацій та індивідуального голосування можна дізнатися на веб-сайті "Пріоритети розвитку після 2015 року" за адресою: www.post2015ukraine.org.

Долучатися українцям до висловлення думки стосовно їхніх найнагальніших прагнень допомагатимуть волонтери, а тим людям, які не мають доступу до всесвітньої мережі, буде надано можливість заповнити анкету в паперовому вигляді. Сформованих ООН за результатами всесвітнього обговорення пріоритетів розвитку людства зобов’язані будуть дотримуватися уряди держав – членів цієї міжнародної організації.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37814 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua