МЕНЮ


31 травень 2016 - 15:36

У дитсадках дозволили двоярусні ліжка


24 травня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, яким затверджено Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів.
«Цей документ – один із прикладів переходу від санітарного максималізму до раціоналізму, –зазначає Святослав Протас, керівник Держсанепідслужби України. – Регламент визначає головне – дитина має бути захищена у навчальному закладі. Це передбачає і безпеку перебування, і харчування, а як це буде зроблено найкращим чином, вирішує адміністрація садочка».
Документ містить оновлені санітарно-гігієнічні вимоги до утримання приміщень та обладнання, до улаштування території дошкільного навчального закладу, до освітлення, водопостачання, водовідведення та опалення; вимоги до повітряно-теплового режиму, організації харчування, утримання басейнів.
У регламенті присутні також санітарно-гігієнічні вимоги до особистої гігієни персоналу, до медичного обслуговування, оцінки стану здоров'я дітей, до їхньої особистої гігієни, до розпорядку дня і навчання, організації життєдіяльності, рухової активності дітей.
Серед додатків є перелік рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами, яких не повинно бути на території закладу. Наведені нормативи штучної освітленості основних приміщень, підбору меблів для дітей дошкільного віку, протокол хронометражних спостережень за заняттями з фізичного виховання.
Документ готувався із залученням до дискусії широкого кола учасників. Серед головних переваг нової редакції регламенту Міністерство освіти і науки України називає такі:
- за відсутності харчоблоку у дошкільному навчальному закладі допускається постачання готової продукції операторами ринку харчових продуктів за умови дотримання вимог Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів";
- у разі відсутності власної пральні прання білизни може здійснюватись іншими пральнями, за винятком пралень, що обслуговують інфекційні заклади охорони здоров'я, об'єкти хімічної та іншої небезпечної промисловості;
- знято заборону щодо використання для дітей двоярусних ліжок.
Також відтепер після перенесеного інфекційного захворювання приймання дітей до дошкільного навчального закладу дозволяється лише за наявності медичної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебувала під медичним наглядом. Діти після тимчасової відсутності у дошкільному навчальному закладі з інших причин приймаються без медичних довідок, за умови відсутності явних ознак захворювання.
За повідомленням сайту Держсанепідслужби УкраїниДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.34687 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua