МЕНЮ


10 липень 2013 - 17:18

У Кіровограді побували британці на довоєнних літаках


У вівторок в аеропорту "Кіровоград" приземлилися британці на літаках виробництва 30-х – 40-х років.

Це були учасники виставки унікальних довоєнних, яку презентував в Україні авіаційний клуб "Ейр Сквадрон" разом з Його Королевською Високістю Принцом Майклом Кетським. Принц та супроводжуючі його особи відвідали Львів, Київ, Севастополь, а на зворотньому шляху із Криму до Великобританії приземлилися в Кіровограді. У нас літаки пробули близько години – їх дозаправили пальним, а пілоти скуштували кіровоградського короваю й трохи поспілкувалися із журналістами. Принц Майкл Кетський, на жаль, у Кіровограді не зупинявся – як пояснили журналістам, його літак досить потужний і не потребує дозаправки.

Всього в Україну прилетіло понад два десятки літаків, в Кіровограді приземлювалися частина з них – п’ять біпланів "Тайгер Мот", легкий пасажирський та військово-транспортний літак Де-Хевіланд "Дрегон", а також легкі навчальні та зв’язкові літаки "Пайпор Кааб" та "Супер Кааб", які широко використовувалися під час Другої світової війни.

Члени приватного авіа клубу "Ейр Сквадрон" – в основному забезпечені та привілейовані британці, які можуть дозволити придбати та утримувати власний літак, та які зробили вагомий внесок у розвиток Великобританії. Серед них – і принц Майкл Кентський. Він є справжнім підкорювачем швидкісних машин – не тільки вміє керувати штурвалом літака, а й їздив за кермом боліда "Формули-1". Літаки, які були презентовані в Україні, беруть участь у кіно- та фотозйомках, вони дуже активно використовуються під час авіашоу.

Цікавий факт – серед пілотів, які прилетіли до Кіровограда були й дві жінки, всі льотчики старше шістдесяти років. Один пілотів гордо повідомляє: "Мій літак 1932 року випуска, старше мене на два роки!". Найстаршому ж учаснику перельоту – 84 роки. Це при тому, що пілотувати доводиться, докладаючи значних фізичних зусиль, у відкритій кабіні. Під час спілкування британці були веселими, бадьорими й відкритими.

Довідка. Авіаційна ескадрилья "Ейр Сквадрон" заснована в Лондоні в 1966 році. Серед перших її членів – легендарні льотчики часів Другої світової війни Август Дуглас Бадера та сер Хью Дандес, а також видатні військові та цивільні пілоти, такі як сер Макс Айткен та лорд Уотерпарк.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39303 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua