МЕНЮ


19 лютий 2016 - 12:17

У Кіровограді створять електронний реєстр пацієнтів


Протягом 2016 року в Кіровограді реалізовуватимуться п’ять галузевих програм у сфері охорони здоров’я. Про це повідомила начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук на прес-конференції у вівторок.

Так, 23 лютого на сесії Кіровоградської міськради депутати мають затвердити програми економічного і соціального розвитку охорони здоров’я, медико-соціального забезпечення населення, боротьби з онкологічними захворюваннями, місцевих стимулів для працівників охорони здоров’я та зміни до міської програми імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб.

Серед пріоритетів розвитку галузі у нинішньому році Оксана Макарук назвала своєчасне виявлення серед населення хвороб на ранніх стадіях розвитку, проведення поточних та капітальних ремонтів у лікувально-профілактичних закладах, забезпечення їх сучасним обладнанням і санітарним транспортом, запровадження системи електронного документообігу, підвищення рівня збереження енергоресурсів у поліклініках та лікарнях, забезпечення житлом медиків та ін.

Важливо, що у 2016 році у Кіровограді розпочнеться впровадження системи електронного реєстру пацієнтів.

– Це крок вперед, – наголосила начальник профільного управління. – Сьогодні вивчаються пропозиції на цьому ринку, будемо обирати оптимальний варіант за ціною і якістю.

Оксана Макарук також звернула увагу на те, що цьогорічні програми містять пункти з передвиборчої програми міського голови Андрія Райковича. Так, програма медико-соціального забезпечення населення передбачає проведення безкоштовних медичних оглядів для пільгових категорій населення. На це у міському бюджеті закладено понад 600 тисяч гривень. Крім того, усі діти віком до 6 років, що мають пільги, пройдуть вакцинацію у повному обсязі. На закупівлю вакцин у міській казні передбачено близько 500 тисяч гривень. Ще стільки ж буде використано для придбання туберкуліну, що дасть можливість перевірити на реакцію Манту усіх кіровоградських дітей.

На сьогодні у закладах охорони здоров’я обласного центру не вистачає близько 25 відсотків лікарів, 30 їх відсотків – пенсійного віку. Заохотити медиків залишатися на роботі у Кіровограді має програма місцевих стимулів, переконана Оксана Макарук. Відповідно до неї, усі молоді спеціалісти – лікарі отримують в кіровоградських закладах 30 відсотків надбавки до посадового окладу, а ще їм відшкодовуються кошти на винаймання житла. У перспективі, якщо програма виконуватиметься, з’явиться і службове житло. Обнадіює, що у лікарні обласного центру прийшли працювати 33 молодих спеціалісти та продовжують навчання 17 інтернів.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38855 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua