МЕНЮ


23 вересень 2013 - 08:58

У Кіровограді вшанували партизанів


20 вересня, напередодні Дня партизанської слави, партизани й підпільники 1941 – 1944 років разом з представниками кіровоградської міської й обласної влади та громадськості міста зібралися на території військово-меморіального цвинтаря, що на Фортечних валах, для вшанування полеглих героїв.

Ветерани, керівники області та міста, представники громадськості поклали ківти та схилили голови перед могилами партизан і підпільників та віддали шану їхньому подвигові. В урочистій церемонії покладання квітів взяли участь заступник голови ОДА Віктор Рєзнік, заступник голови обласної ради Іван Владов, міський голова Олександр Саінсус, заступник міського голови Вадим Дрига та голова міської організації ветеранів України Віталій Вієвський. - Ваш подвиг немеркнучий, - наголосив, звераючись до ветеранів Олександр Саінсус, - Ви в надзвичайно складних умовах, без лінії фронту, повсякчасно ризикуючи своїм життям і життям своїх рідних наближали Велику Перемогу. Тож першочергове завдання міської влади і всього суспільства сьогодні – оточити вас шаною і турботою, створити гідні умови життя. Це вимога Президента України місцевим владам, це наш святий обов’язок. В роки війни на Кіровоградщині діяли 16,5 тисячі партизанів і 5,5 тисячі підпільників. Усім їм – і мертвим, і живим – віддали шану військовики підрозділу спеціального призначення, пройшовши з розгорнутим Державним прапором України парадним маршем перед присутніми на урочистостях. Згодом кіровоградські партизани і підпільники поклали квіти до пам’ятних дощок Семенові Долженку – командирові партизанського загону імені Климента Ворошилова та Петрові Василині – секретареві Кіровоградського підпільного обкому Компартії України.

Цього ж дня, повідомляє сайт Кіровоградської міської ради, з нагоди святкування Дня партизанської слави в Кіровоградській міській раді відбулося вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни – “народних месників”, учасників антифашистського опору.

Звернувшись до ветеранів, міський голова Олександр Саінсус щиро подякував за їх мужність, самовідданість та безмежний вклад в досягнення великої Перемоги. Завдяки вашому героїчному подвигу, відзначив у своєму виступі Олександр Саінсус, сьогодні ми маємо можливість чути дитячий сміх та отримали мирне небо над нашою країною. Партизани і підпільники захищали свою Батьківщину не по указу, не за моблізацією, а за велінням серця, за покликом душі, наголосив Олександр Саінсус. Він побажав усім ветеранам міцного здоров’я, мирного неба та ще довгих років життя.

Міський голова вручив під час урочистостей десятьом ветеранам партизанського руху грошову допомогу від Кіровоградської міської ради. Теплі слова вітань на адресу колишніх партизан і підпільників прозвучали також від голови міської організації ветеранів України Віталія Вієвського та міського військового комісара підполковника Олександра Зіньковецького.

Святкову атмосферу учасникам урочистостей створили бандуристки Кіровоградської музичної школи № 1 імені Г.Г.Нейгауза та соліст, учень ЗОШ №20 Владислав Бурага.
Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.40208 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua