МЕНЮ


22 червень 2012 - 14:51

У кардіодиспансері відкрито судинний центр


У Кіровограді на базі обласного кардіологічного диспансеру почав діяти судинний центр.

“Серце” цього центру – сучасний багатофункціональний аніограф придбаний за кошти державного бюджету. Його вартість – 15 мільйонів гривень. За допомогою цього обладнання можна досліджувати судини серця, головного мозку, нирок та нижніх кінцівок, проводити стентування, встановлювати штучні водії ритму і робити малоінвазивні (через судини, без розтину) операції на судинах мозку.

На даний час в судинному центрі працюють два кардіолога, які стажувалися в найкращих київських та московських клініках.

– У тестовому режимі діагностику пройшло вже більше 20 пацієнтів, одному з яких невідкладно зроблено процедуру стентування, – повідомила головний лікар кардіодиспансеру Ганна Сухомлин.

Найболючіше питання – вартість таких процедур. Скажімо, коронографія в київській клініці обійдеться пацієнту у чотири – шість тисяч гривень. У Кіровограді для мешканців області сама процедура буде значно дешевшою, найдорожчий витратний матеріал – контрастна речовина, яку заливають в судини, – закуплена за кошти держбюджету.

За словами Ганни Сухомлин, зараз у кіровоградському центрі є кілька безкоштовних стентів – для пацієнтів пільгових категорій. У наступному році сподіваються отримати більше, адже Україна нещодавно приєдналася до програми ВОЗ "Стент для життя", яка передбачає виділення "державних" стентів усім, кому вони потрібні задля збереження життя.

В урочистому відкритті судинного центру взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Ларін, голова обласної ради Микола Ковальчук, завідувач відділення хірургії ішемічної хвороби серця, кардіохірург Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова Анатолій Руденко.

– Сучасна кардіологія неможлива без ангіографів, – зазначив професор Анатолій Руденко. – Шкода, звичайно, що Кіровоградська область отримала ангіограф тільки зараз, але на сьогодні це найкращий і найсучасніший апарат, який я бачив. Якщо він працюватиме на повну потужність, то ви зможете знизити рівень смертності від серцево-судинних хвороб в області у два-три рази!

За словами Сергія Ларіна, відкриття судинного центру – це тільки перший етап. У найближчі роки у Кіровограді планується обладнати кардіоопераційну, в якій можна буде робити шунтування, оперувати вроджені пороки серця і т.п. Уже є домовленість, що в центр регулярно приїжджатимуть хірурги з Інституту Амосова і проводитимуть складні операції та навчатимуть місцевих лікарів.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.43517 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua