МЕНЮ


10 серпень 2018 - 10:33

У кого і за що відберуть субсидію цієї осені


Не дадуть за борги, брехню і великий будинок.
На думку експертів, скарбниця зекономить до 30 відсотків коштів.
З настанням нового опалювального сезону (за календарем – з 15 жовтня) багато українців, які одержували субсидії, їх позбудуться. Причина – посилення Кабміном правил призначення держдопомоги перед початком монетизації субсидій з першого січня 2019 року. Експерти кажуть, що вдасться заощадити до 30 відсотків проти виплачених торік, незважаючи на те, що кількість субсидіантів скоротиться на 15–20 відсотків.
Що нового
За даними Держстатистики, зараз отримують субсидії 1,6 млн родин, але з початком опалювального сезону їх побільшає в рази, адже основна маса субсидіантів не може сама платити саме за опалення. Мінсоцполітики повідомило, що в сезоні 2017–2018 років держдопомогу отримували 6,9 млн домогосподарств, або майже кожне друге, вибравши з держбюджету 71 млрд грн. Але після нових правил призначення субсидій одержувачів має поменшати: за оцінками міністра соцполітики Андрія Реви, на 20 відсотків, або на 1,4 млн родин.
Субсидію перераховуватимуть двічі на рік: у жовтні і травні, а не один раз, як раніше – у жовтні. Її не призначать тим, у кого борги за житлово-комунальні послуги до першого червня 2018 року. Відмовлять у держдопомозі тим, у кого квартира більше 120 кв. м, будинок більше 200 кв. м, є автомобіль не старше п’яти років. Не отримають субсидію і ті, хто не тільки придбав майно дорожче 50 тис. грн, але й отримав його в подарунок або виміняв. А безробітним, які не стоять на обліку в центрі зайнятості, при розрахунку субсидії автоматично нарахують дохід в три прожиткових мінімуми, або 5 286 грн (було два). Виняток зроблять лише для для тих, хто не працює, оскільки перебуває на лікуванні в стаціонарі і може це підтвердити.
Також з першого травня урізано соціальні норми, в межах яких призначають субсидію. На опалення – до 4,5 (з 5,5) куб./м газу на місяць, або до 30 кВт-год (з 51 кВт-год) електроенергії на місяць на 1 кв. м площі; з оплати житла було 75 кв. м, а стало 49 кв. м на одного пенсіонера і 62,5 кв. м на двох пенсіонерів. Органи соцзахисту вже мають можливість дізнатися, чи платив здобувач соцвнесок, яку нерухомість та автомобіль має. Декларацію для отримання субсидії доповнено: потрібно надати дані про кількість квартир і будинків, площу житла і наявність автомобіля. Якщо виявиться, що абонент збрехав, то в отриманні субсидії відмовлять.
Чого очікувати
Експерти в сфері житлово-комунального господарства (ЖКГ) не тільки згодні з розрахунками Мінсоцполітики, але й кажуть, що якщо субсидії призначатимуть за новими нормами, то бюджет заощадить близько 30 відсотків від витрат минулого року, або 20 млрд грн.
– Причина в тому, що зростання соцстандартів і урізання норм, насамперед щодо великого житла, позбавлять держдопомоги її одержувачів в селах, де традиційно будують будинки на 200–250 кв. м, а їм надавали на опалення субсидії по кілька тисяч гривень, – роз’яснив нам експерт з питань житлово-комунального господарства Українського інституту аналізу та менеджменту політики Андрій Никончук. – Влада зараз проводить верифікацію (перевірку), вже виявлено, що більше 920 тис. субсидіантів показали нульові доходи, при цьому у 50 тис. осіб виявлено дорогі покупки. І ця робота триває…
Також, за словами посадовця, зменшить кількість субсидіантів плановане підвищення соцстандартів: насамперед мінімальні зарплати до 4 100 грн. А ось після можливого підвищення ціни на газ їх стане більше, але наскільки, поки оцінити складно.
Монетизація –
з 2019 року
Голова Директорату із соцдопомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко каже, що з 2019 року міністерство планує замінити субсидії «живими» грошима. Причому для жителів індивідуальних будинків гроші перераховуватимуть на вказаний ними рахунок, оскільки в разі несплати газ або електроенергію можна буде швидко відключити. А от мешканцям багатоповерхівок введуть спеціальні рахунки, розрахуватися з яких можна буде тільки за комуналку. Та поки не ясно, як бути в разі економії цими людьми енергоресурсів. Поки ж Кабмін з вересня обіцяє виплатити компенсації тим одержувачам субсидій, які заощадили газ (не менше 100 куб. м) і електроенергію (не менше 150 кВт-год) для опалення: першим дадуть по 788 грн, другим – по 150 грн (рік тому було по 700 і по 130 грн).Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.39001 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua