МЕНЮ


24 сiчень 2020 - 13:13

У кожного своя ніша на ринку праці


Майже 15 тисяч безробітних громадян зареєстровано у центрах зайнятості Кіровоградської області станом на перше січня цього року. Майже половина з них – жінки, 29.8 відсотка – молодь до 35 років, майже кожен другий безробітний – сільський мешканець. Такі цифри навів журналістам, коментуючи результати діяльності центрів зайнятості Кіровоградщини за 2019 рік, на пресконференції заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Як зазначив посадовець, упродовж минулого року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 12,8 тисячі осіб, пройшли професійне навчання понад п’ять тисяч громадян з числа безробітних, 9,3 тисячі мали тимчасову роботу, а 31 безробітний започаткував власний бізнес.

Нині гостро постало питання працевлаштування працівників райдержадміністрацій, які потрапили під скорочення. У період їх вивільнення служба зайнятості бере на себе зобов’язання забезпечити кожному індивідуальний підхід, їх буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідувальний план надання послуг, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення. Профільне анкетування вже пройшли 818 осіб, які підлягають вивільненню. Середній вік вивільнюваних – 42 роки. Всі ці люди мають вищу освіту: економічну, педагогічну, технічну та юридичну, середній стаж роботи на посадах державних службовців становить 13 років. Тож фахівці служби зайнятості намагатимуться максимально спростити пошук роботи для цих осіб, не допустити їх тривалого безробіття.

Одним з основних напрямків роботи центрів є сприяння адаптації демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО на ринку праці. Заходи, що здійснюються в цьому напрямку, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь учасників АТО, що є невід’ємною складовою адаптації до життя в мирних умовах. Упродовж минулого року були зареєстровані як безробітні у міськрайонних центрах зайнятості та районних філіях 1164 демобілізованих військовослужбовці, які брали участь в АТО. 324 з них працевлаштовано на постійні робочі місця, 86 осіб проходили професійне навчання за сприяння служби зайнятості, 10 осіб започаткували власний бізнес, 64 – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Рівень працевлаштування безробітних колишніх учасників АТО – ООС в цілому по області складає 27,8 відсотка проти 24,8 відсотка у 2018 році. Найкраще в цьому напрямку спрацювали фахівці Онуфріївської, Голованівської, Петрівської, Олександрівської, Благовіщенської, Компаніївської філій та Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості.

Крім того, у службі зайнятості стартував новий проєкт – інститут консультанта роботодавця. Основна мета новацій – розширення підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки регіону, регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

Стартував ще один проєкт для успішного працевлаштування українців – освітній портал державної служби зайнятості.

– Новий сервіс допоможе розвивати безробітним навички, необхідні для вдалого працевлаштування, пройти в разі потреби професійне навчання, – зазначив Богдан Стоян. – На сайті впроваджуватимуться нові освітні програми, розроблені спільно з роботодавцями, проводитимуться вебінари та дистанційне навчання. Пріоритет у нашій роботі та вимога часу – забезпечення індивідуального підходу до кожного клієнта служби зайнятості, готовність до усіх викликів та реалій сучасного ринку праці.

Ольга ПЕТРЕНКОДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.36569 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua