МЕНЮ


17 березень 2017 - 06:45
У Кропивницькому боротимуться зі СНІДом за новою стратегією

Управління охорони здоров’я міськради та обласний осередок об’єднання “Всеукраїнська мережа ЛЖВ” підписали меморандум про співпрацю у подоланні високих показників захворювання на ВІЛ/СНІД. Співпрацюватимуть за всесвітньою стратегією, що була затверджена міжнародними організаціями у 2014 році.
– Ми щороку бачимо тенденцію до зростання показників захворювання на СНІД. Збільшується кількість дітей, народжених від ВІЛ-інфікованих жінок. Ситуація ускладнюється через сьогоднішню непросту ситуацію в країні. Кількість людей, які вживають наркотики, теж не зменшується. Для нас профілактика ВІЛ та СНІД – один із пріоритетних напрямків роботи. Якщо минулого року в міському бюджеті було передбачено лише 2,6 тис. грн. на експрес-тести для пацієнтів, то цьогоріч ми запланували 171 тис. грн., – повідомила начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук.
За статистичними даними, у Кропивницькому проживають 3658 ВІЛ-інфікованих осіб.
– Лише 29 відсотків з них знають про свій статус. Це говорить про те, що три тисячі осіб живуть із нами звичайним життям і несуть ризики для інших. Антиретровірусну терапію отримують лише 13 відсотків людей, – сказав активіст Кіровоградського обласного осередку “Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД” Володимир Бочаров-Туз.
Головна мета реалізації всесвітньої стратегії включає досягнення мети 90-90-90: 90% людей, які живуть з ВІЛ, знають про свій ВІЛ-статус, 90% людей, які знають про свій ВІЛ-позитивний статус, знаходяться на лікуванні, і 90% людей, що перебувають на лікуванні, домоглися придушення вірусного навантаження.
У рамках підписаного меморандуму громадські активісти спрямують 1 млн. грн. донорських коштів, управління охорони здоров’я – гроші, передбачені в цьогорічному бюджеті на закупку експрес-тестів. Уже цього року завдяки співпраці планують досягти, щоб частка містян, які знають про свій статус, зросла з 29% до 35%. Очікують, що охоплення антиретровірусною терапією зросте з існуючих 13 % до 23 %.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.51636 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua