МЕНЮ


5 травень 2017 - 07:29
У Кропивницькому через численні порушення ТВК припинила відкликання депутата

Територіальна виборча комісія Кропивницького ухвалила рішення про припинення ініціативи відкликання депутата міськради Олександра Артюха. Рішення було прийнято через майже півтори години дискусій.
Нагадаємо, що ініціатором відкликання депутата виступила фракція «Самопомочі» у міській раді Кропивницького. Депутата звинуватили в порушенні партійної дисципліни. Прикметно, що на збори, які поклали початок цій ініціативі, прийшли мешканці з інших округів, хоча, логічно, голосувати за відкликання мають ті, хто обирав депутата. На зборах ніхто не висловлював Олександру Артюху претензій стосовно невиконання ним зобов’язань перед виборцями, не казав, що він погано працює на окрузі. Сам Олександр Артюх вважає, що це – помста колишніх однопартійців за те, що він підтримує позицію міського голови Андрія Райковича й відмовляється блокувати роботу міської ради.
Адвокат депутата Віталій Юрах надав комісії заяву понад сотні громадян, які були присутні на зборах виборців щодо ініціювання відкликання депутата. Представник пояснив, що ці громадяни прийшли підтримати депутата, а їх внесли у списки тих, хто підтримує ініціативу відкликання. Тому необхідно, за його словами, перевірити, чи імена цих громадян не включено як такі, що підтримали відкликання. Також адвокат заявив, що збори з відкликання є правомочними, якщо на них зареєструвалися і були присутні понад 300 громадян, проте після голосування 4-го питання про відкликання Артюха більшість людей покинула зал. А тому наступні рішення є неправомочними, зокрема і про створення ініціативної групи, яка має збирати підписи за відкликання депутата.
Член ТВК Оксана Фросіняк заявила, що 12 членів ініціативної групи, які збирали підписи за відкликання, порушили порядок оформлення протоколів. А саме – не вказали свого місця роботи. Тому члени ТВК не можуть, згідно із законом, перевірити, чи мали ці особи право збирати підписи. Адже такі повноваження не мають працівники органів місцевого самоврядування чи правоохоронці. Таким чином, за словами Оксани Фросіняк, 60 протоколів із підписами є нечинними.
Голова ТВК Валентина Грицина поставила на голосування дві пропозиції – почати перевірку підписних листів або припинити ініціативу відкликання у зв’язку з численними порушеннями. Більшість голосів набрала друга пропозиція.
Олег ТРЕТЯКДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.46496 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua