МЕНЮ


10 сiчень 2017 - 09:19

У Кропивницькому запровадять письменницьку премію


Минулого четверга міський голова Кропивницького Андрій Райкович зустрівся з членами обласної організації Національної спілки письменників України (НСПУ), щоб обговорити перспективи співпраці письменницької спільноти з міською владою.
З головою осередку організації Василем Бондарем та членами її правління Борисом Ревчуном, Антоніною Царук разом із міським головою спілкувалися його заступниця Наталія Дзюба, радник міського голови Євгенія Шустер, керівники міських управлінь, які опікуються гуманітарною сферою.
Василь Бондар розповів про бажання обласного осередку НСПУ брати активну участь у міських заходах у школах, книгозбірнях, музеях тощо, спрямованих на національно-патріотичне виховання молоді, відзначенні здібних молодих митців Кропивницького і попросив міського голову в цьому посприяти. А також запропонував орієнтуватися в даній роботі на підготовлений письменницьким загалом календар ювілейних дат на 2017 рік, у якому передбачено два десятки заходів, пов’язаних з письменниками нашого міста. Василь Бондар назвав авторів, чиї рукописи, зважаючи на їх високу мистецьку вартість, слід видати передусім. Це – молоді письменники Олена Горобець, Надія Гармазій та Василь Левицький, а також уже маститий Борис Ревчун та рідні нашого земляка-письменника Івана Микитенка Зінаїда Краян (Микитенко) і Олег Микитенко.
– Необхідно відновити тісну співпрацю освітніх та культурних закладів міста з письменниками, вони мають спільно проводити літературні вечори, конкурси, виставки, – зазначив на це Андрій Райкович. – І пропозиція орієнтуватися на вищезгаданий календар ювілейних дат – абсолютно слушна. Варто також опрацювати питання про запровадження міської письменницької премії. Тим більше це доречно, що ми вже розробляємо положення про міську мистецьку премію, якою відзначатимемо творчих людей Кропивницького – художників, журналістів та фотожурналістів. Також слід визначити критерії і стандарти відбирання рукописів талановитої молоді, щоб видавати їх окремими книгами коштом міського бюджету, зокрема й у рамках програми громадського бюджету міста Кропивницького...
Очільник міста розповів письменникам про зроблене міською владою за останній рік, зокрема, й у царині культури. А ще звернув увагу на те, що письменники не вимагають якихось преференцій для свого цеху, а навпаки – заохочують до співпраці й пропонують активно їх залучати до заходів, що відбуваються в Кропивницькому. Насамкінець Андрій Райкович і Василь Бондар домовилися підтримувати постійний зв’язок задля спільної роботи на користь громади міста.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37752 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua