МЕНЮ


18 листопад 2018 - 16:00

У Кропивницькому знайшли артефакти


Управління Кіровоградської єпархії Київського патріархату подало заявку до Охоронної археологічної служби Інституту археології НАН України з приводу археологічних розкопок.
Нагадаємо, що на Фортечних валах планується звести новий храм. Оскільки фортеця – це пам’ятка культурної спадщини ХVІІІ століття, то майбутні будівельні роботи можуть зруйнувати або пошкодити культурні нашарування цього періоду. Тому, згідно з чинним законодавством, спочатку потрібно провести розкопки, а потім уже розпочинати будівництво.
Під час попередніх робіт команда кропивницьких археологів знайшла ряд унікальних знахідок. Про це розповів науковий співробітник НДЦ “Охоронна археологічна служба України” Інституту НАН археології України Валентин Собчук.
– Ми знайшли будівельні матеріали 18-го століття: кахлі, цеглу та кераміку, посуд, скло. Є, звісно, і речі, які поки що важко ідентифікувати. Також є кахлі другої половини 18-го століття, які мають характерну синю глазур. З несподіваних знахідок – вінце скіфської посудини з характерним орнаментом. Тобто планували побачити 18-століття, а вийшло, що побачили також і знахідки скіфської епохи, – розповів Валентин Собчук.
Археолог додав: коли духовенство церкви повідомить про намір будівництва, то археологи проводитимуть на місці майбутнього храму повномаштабні розкопки.
– Ми можемо відновити ці дослідження за умови, якщо намір будівництва буде реалізовуватись, – зазначив фахівець.
А тим часом...
В Кропивницькому 21 листопада відбудеться «круглий стіл» на тему «Фортеця святої Єлисавети – іміджева пам’ятка культурної спадщини міста Кропивницького». Ініціатор – управління містобудування та архітектури, повідомляє прес-служба міської ради.
За словами головного архітектора міста Вадима Мездріна, приводом для проведення “круглого столу” стали результати археологічних досліджень пам’ятки культурної спадщини національного значення “Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці”, які нещодавно проводились на одній із земельних ділянок на замовлення Кіровоградської єпархії УПЦ КП та виконання протоколу наради у голови Кіровоградської обласної державної адміністрації щодо будівництва кафедрального собору УПЦ КП у Кропивницькому.
Під час “круглого столу” буде вперше презентовано розроблену масштабну науково-проектну документацію: паспорт і облікову картку на пам’ятку архітектури та містобудування національного значення “Земляні укріплення Єлисаветинської фортеці”, розташовану на земельній ділянці площею понад 57 га .
У засіданні “круглого столу” з презентаціями проведеної роботи візьмуть участь Олексій Бойко, директор приватного підприємства “І-Експерт-Сервіс” з доповіддю та презентацією “Новітні технології у вивченні пам’яток культурної спадщини. Досвід роботи з виготовлення генерального плану фортеці святої Єлисавети”; Валентин Собчук – керівник науково-дослідницького підприємства «Археолог» з доповіддю «Фортеця святої Єлисавети, як потенційна іміджева пам’ятка культурної спадщини м. Кропивницького»; Микола Тупчієнко – керівник обласної охоронної археологічної експедиції кандидат історичних наук з доповіддю «Археологічні дослідження фортеці святої Єлисавети в 1994 та 2018 рр.»; Костянтин Шляховий – почесний член Національної спілки краєзнавців України з доповіддю «Історичний аспект та нові дані у вивченні фортеці святої Єлисавети» .
Засідання “круглого столу” розпочнеться о 10.00 в кімн. №215.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.37591 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua