МЕНЮ


1 червень 2018 - 07:39

У нічному Кропивницькому планується ввести «сухий закон»


У міській раді Кропивницького відбулося засідання “круглого столу” під головуванням заступника міського голови Олександра Грабенка з представниками підприємств торгівлі, на якому обговорювався проект регуляторного акта щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв суб’єктами господарювання з 22.00 до 8.00 в межах міста.
Проект розроблено на реалізацію Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових”, що прийняла Верховна Рада 22 березня 2018 року.
Враховуючи, що заборону пропонується встановити в нічний час, під дію регуляторного акта підпадають 27 суб’єктів господарювання, які погодили роботу у цей час. З них 5 діючих об’єктів торгівлі належать ТОВ “АТБ-маркет”, 2 – ТОВ “Копилка”, інші припинили свою діяльність.
– Актуальним лишається питання боротьби з надмірним споживанням алкоголю, адже щороку в Україні через алкоголізм та пияцтво помирає понад 40 тисяч осіб, а за рівнем споживання алкоголю наша країна посідає одне з перших місць у світі, особливо це стосується вживання алкоголю дітьми та молоддю, – зазначив заступник міського голови. – Згідно з інформацією Кропивницького відділу поліції, протягом 2017 року на території обласного центру було скоєно 27 правопорушень та злочинів особами у стані сп’яніння.
Також Олександр Грабенко звернув увагу, що від населення міста надходять численні звернення щодо порушення тиші і громадського правопорядку у нічний час в місцях, розташованих поруч із підприємствами роздрібної торгівлі алкогольними напоями, у яких постійно збирається молодь та інші групи людей і які вживають алкоголь на вулицях міста. Посадовець наголосив на тому, що дана проблема не вирішується з допомогою ринкових механізмів, а потребує муніципального регулювання.
– Обмеження продажу алкоголю успішно діє у Латвії, Данії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та інших країнах, – зазначив Олександр Грабенко. – Ухвалення запропонованого регуляторного акта є найдоцільнішим способом встановлення справедливого балансу інтересів суб’єктів господарювання, територіальної громади та органу місцевого самоврядування.
Присутні представники об’єктів торгівлі пропонували свої варіанти обмеження часу продажу алкогольних напоїв і стверджували, що такі стримуючі заходи призведуть до того, що істотно зросте тіньовий сегмент алкогольного ринку. Крім того, суб’єкти господарювання переймаються через те, що такі заходи призведуть до втрати значної частини їх прибутку, а тому запропонували впровадити певну компенсацію.
За підсумками наради Олександр Грабенко доручив директору департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Андрію Паливоді зустрітися з представниками відповідних об’єктів торгівлі і дати оцінку їх можливим втратам від введення заборони продажу алкогольних напоїв у нічний час.Додати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.31246 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua