МЕНЮ


13 травень 2011 - 11:35

У НАВКОЛОСВІТНЮ ПОДОРОЖ – НА ВЕЛОСИПЕДІ


Про те, що в кав’ярні “В контакте” на вулиці Шевченка зупинилася перекусити британка Сара Оутен, яка на велосипеді подалася в навколосвітню подорож, Олег дізнався випадково від знайомих ввечері у вівторок. І, звичайно, як журналіст не зміг пройти повз цієї події. З’ясувалося, що Сара Оутен – відома у світі мандрівниця. Професійним веслувальником вона стала ще в 14 років. Амбіційна ідея підкорити Індійський океан їй спала на думку після смерті батька, який страждав на ревматичний артрит. Дівчина таким чином вирішила вшанувати його пам’ять та зібрати кошти для фонду, який допомагає людям, хворим на цю недугу. На борт свого невеликого судна відважна британка захопила дві відеокамери, супутникове обладнання та апарат для опріснення морської води, запас продуктів і навіть пляшку шампанського, яке призначалося для дня народження Сари – його вона зустріла у відкритому морі. Через 124 дні після старту спортсменка припливла на острів Маврикій. Щодня їй доводилося веслувати по 12 годин. Своє досягнення вона тепер називає не інакше, як "шалений досвід". "Це відчуття ні з чим не порівняти: спостерігати за стихією в її мирному та грізному стані… А протягом останніх днів подорожі мене супроводжували кити та альбатроси", – розповіла дівчина.

1 квітня нинішнього року 25-річна Сара Оутен розпочала свою одиночну навколосвітню подорож. Вона пропливла на каяку вниз по Темзі, потім через протоку Ла-Манш потрапила у Францію. Після України та Росії планує поплисти в бік Японії на каяку, по дорозі відвідавши Сахалін, далі – через Тихий океан – у Канаду. Додому в Англію вона повернеться через два з половиною роки. Маршрут і деталі цього унікального проекту ретельно розроблений групою логістів. Ще торік менеджер проекту об’їжджав міста, через які пролягає маршрут, і вирішував митні та прикордонні питання, зустрічався зі спортсменами-байдарочниками, які висловили бажання на тому чи іншому етапі супроводжувати Сару Оутен.

Перед тим, як зупинитися в Кіровограді, Сара без перерви проїхала на велосипеді 80 кілометрів. Розповіла нашому фотокореспонденту, що зазвичай ночує в лісі – їй так спокійніше, однак перед гостинністю кіровоградців не змогла встояти, залишилися ночувати тут. Цікаво, що її велосипед важко підняти навіть міцному чоловікові – так він завантажений. Із собою Сара возить два намети, маленьку плитку для приготування їжі, консерви. Оскільки спілкується тільки на англійській, має при собі супроводжувальні листи з поясненнями, хто вона, на мові тієї країни, через яку проїжджає. Всі свої враження від подорожі фіксує на своєму сайті . Коли до друку готувалася ця публікація, на сайті з’явилася інформація і про нашу країну під заголовком "Україна – країна контрастів".

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.38884 сек. / запитів: 7 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua