МЕНЮ


22 грудень 2017 - 12:59

У Новому відсвяткували сорокаріччя


Минулої суботи, 16 грудня, мешканці селища Нового (один з мікрорайонів Кропивницького) відзначили його сорокаріччя.
Урочистий захід з такої поважної нагоди відбувся в одному з приміщень школи естетичного виховання «В гостях у казки», де зібралися новенці та запрошені на врочисте дійство їхні гості. Серед них – міський голова Кропивницького Андрій Райкович, народний депутат України Станіслав Березкін, колишній перший заступник міського голови почесний громадянин селища Нового Василь Дзядух, депутат міської ради Кропивницького від селища Нового Валентина Яремчук.
Історія селища Нового та її ради почалася з того, що 1977 року Кіровоградська обласна рада прийняла рішення «Про включення в смугу села Нового Кіровоградського району населеного пункту чавуноливарного заводу та віднесення села Нового до категорій селищ міського типу». Присутні на святі почули й про давніше минуле місцини, де згодом постало селище Нове. Теперішня залізнична станція Лелеківка, яка нині є складовою частиною селища, розпочала свою роботу як станція Одесько-Кишинівської залізниці ще 1868 року. А 1932-го на базі лікувально-трудової колонії було організовано лікувально-психіатричний заклад, який з того часу виріс у найпотужніший в області лікувально-профілактичний заклад свого профілю.
Згодом тут було побудовано Кіровоградський чавуноливарний завод. Перший житловий будинок для його працівників здали в експлуатацію 1976 року. З того часу й розпочалася історія теперішнього селища, в якому нині мешкають вісім з половиною тисяч жителів, діють школи, дитсадки, медичні установи, промислові підприємства.
Одна з візитівок Нового – розвинена система позашкільної мистецької освіти. Тож перед новенцями та їхніми гостями з концертними номерами виступили вихованці та викладачі народного художнього колективу України театру танцю «В гостях у казки», дитячої школи мистецтв і центру дитячої та юнацької творчості «Центр – Юність», а також вокальний гурт «Джерельце» з місцевої школи № 10, до яких приєдналися й артисти академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни».
– Мені дуже приємно перебувати разом з вами на цьому святі, – сказав, вітаючи новенців із сорокаріччям селища та місцевої ради, Андрій Райкович. – Варто сказати, що немає такого засідання міської ради чи її виконавчого комітету, на яких не йшлося б про питання, що стосуються селища Нового. А це і якісне водопостачання, і теплозабезпечення, і розвиток економіки, і організація безперебійного транспортного сполучення з іншими мікрорайонами Кропивницького завдяки автобусам великої місткості міського комунального підприємства «Електротранс», які віднедавна обслуговують пасажирів на маршруті № 274. Дві школи, два дитсадки, дитяча школа мистецтв, центр дитячої та юнацької творчості, танцювальний колектив «В гостях у казки», медичні заклади, комунальні служби, торговельна мережа – усе це свідчення того, що селище живе, розвивається і крокує в майбутнє.
Андрій Райкович за внесок у розвиток селища Нового та з нагоди сорокаріччя селища та його ради вручив колективу Новенської селищної ради грамоту міської ради міста Кропивницького та її виконкому, яку отримав селищний голова Сергій Денисенко. Міський голова також вручив грамоти, подяки й цінний подарунок ще кільком новенцям.
Не оминули своєю увагою активних новенців і Станіслав Березкін та Василь Дзядух, які до привітань долучили й подарунки, та Валентина Яремчук і Віктор Федотов, які вручили грамоти завбудинками, головам квартальних комітетів та працівникам селищної ради. Про місцевих видатних людей і життя земляків розповіла почесний громадянин селища Нового Віра Махоріна.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКАДодати коментарі:
Ім’я

E-mail

Домашня сторінка

sty02 sty12 sty01 sty13 sty08 sty07 sty09 sty05 sty00 sty06 pgt 0.22969 сек. / запитів: 5 / sitemap / Copyright © "Вечiрня газета" 2001-2015
Всі матеріали, розміщенні на сайті "Вечірня газета", є власністю сайту.
Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання (hyperlink) на www.vechirka.com.ua